• USD 27.9
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Геращенко розповів про "рекордне" втручання в реєстр виборців

Реклама на dsnews.ua

Нацполіція та ЦВК почали фіксувати факти втручання в роботу Єдиного реєстру виборців, зокрема — коли в окремих територіальних громадах почала несподівано збільшуватися їхня кількість

Про це розповів заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко, передає "ДС".

"Рекорд був зафіксований у Затоці Одеської області, де за місяць з’явилося 25% таких виборців. За десятками таких фактів розпочаті кримінальні провадження. Певні особи хотіли збільшити кількість виборців, щоб вплинути на результат волевиявлення. В першу чергу це стосувалося невеличких ОТГ. Як правило, це ОТГ навколо Києва чи на березі моря в Одеській області – де дуже дорога земля та постійно точаться сварки за неї", — зазначив Геращенко.  

За його словами, факти незаконного втручання в реєстр припинено. Людей, які не мають права голосувати в цих ОТГ, не допустять до виборів.

"Слідчі почали викликати на допити осіб, які виявили бажання голосувати у іншому місті. Дехто навіть не знав, що його перереєстрували, дехто зізнавався, що його попросили так зробити", — каже заступник міністра.

За інформацією Антона Геращенка, серед усіх порушень правоохоронці найчастіше фіксують порушення порядку ведення агітації, ведення реєстрів, а також підкуп виборців.

Як писала "ДС", Центральна виборча комісія сформувала новий склад Одеської міської територіальної виборчої комісії.

    Реклама на dsnews.ua