• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.1
Спецпроєкти

Конституційний суд заблокував призначення переможців місцевих виборів

Реклама на dsnews.ua

Своїм рішенням про електронні декларації та позбавлення від кримінальної відповідальності корупціонерів Конституційний суд заблокував призначення керівних кадрів органів влади, у тому числі переможців місцевих виборів

Про це йдеться в заяві Національного агентства з питань запобігання корупції, повідомляє "ДС".

"Конституційний Суд України позбавив НАЗК доступу до державних реєстрів, необхідних для проведення спеціальної перевірки декларацій кандидатів на керівні посади до органів влади. Без цієї перевірки жоден керівник державного органу не може бути офіційно призначений", — заявили у НАЗК.

В Агентстві також пояснили, що КСУ фактично заблокував реалізацію результатів місцевих виборів, оскільки призначення кандидатів обраних на посади, зокрема голів обласних, районних рад та їх заступників, можливе лише після проходження ними спецперевірок.

"Конституційний Суд своїм рішенням не лише знищує антикорупційну систему в Україні, а й паралізує роботу органів місцевого самоврядування та всього державного апарату", — зазначив голова НАЗК Олександр Новіков.

Як писала "ДС", 27 жовтня КСУ визнав неконституційним положення про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, а також забрав частину контролюючих функцій у Нацагентства з питань запобігання корупції. Зокрема, скасовано право НАЗК вести моніторинг доходів і витрат суддів.

Представник президента в Конституційному Суді Федір Веніславський заявив, що дане рішення може нести загрозу для євроінтеграції України, в тому числі і для безвізового режиму з ЄС.

Постійний представник Верховної Ради в Конституційному Суді Ольга Совгиря вважає, що це рішення прийнято "з кричущими процесуальними порушеннями" і є "сумнівним за змістом". За її словами, це може спровокувати міжнародний скандал.

В Офісі президента заявили, що глава держави скористається правом законодавчої ініціативи і відновить кримінальну відповідальність за невнесення відомостей про майновий стан в декларацію, а також поверне контролюючі функції антикорупційним органам.

    Реклама на dsnews.ua