• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

"Лампочка в обмін на голос": У Чернігові зафіксували підкуп виборців

Реклама на dsnews.ua

Спостерігачі Комітету виборців України (КВУ) повідомляють про факти підкупу виборців у місті Чернігові — від імені однієї з кандидаток виборцям роздають електролампочки

Про це йдеться у повідомленні КВУ на Facebook, передає "ДС".

Зокрема, до помешкання одного з мешканців мікрорайону Градецький м. Чернігова 6 жовтня завітали кандидатка в депутати Чернігівської міської ради разом із своїм помічником і пропонували взяти участь в програмі енергозбереження, отримавши безкоштовно електролампочки.

На цих лампочках було розміщено логотип політичної партії "За майбутнє", вказано імʼя і фото кандидатки — Валерія Макова (очевидно мова йде про кандидатку Валерію Маковку, №31 у виборчому списку партії "За Майбутнє", округ №4) та розміщено напис: "Ваш представник по мікрорайону від команди Антона Полякова "За майбутнє Чернігова".

Як зʼясувалося, відповідна діяльність проводиться в Чернігові з початку вересня. Її ініціатором є міська команда партії "За майбутнє" та колишній член фракції "Слуга Народу" Антон Поляков, які проводять в місті акцію із енергозбереження. Суть акції полягає в тому, що в обмін на персональні дані, як-то ПІБ і контактні дані, виборцям пропонують отримати 2 LED лампочки. Крім того, під час дворових зустрічей виборець зможе отримати ще 2 лампочки. 

"Діяльність відбувається за технологією "від дверей до дверей". Участь в обходах беруть не лише агітатори, а й самі кандидати. Така діяльність має ознаки підкупу виборців. Відповідно до ч. 6 ст. 57 Виборчого кодексу України", — йдеться у повідомленні комітету.

За словами голови КВУ Олексія Кошеля технологія "лампочка в обмін на голос" використовується на Чернігівщині не вперше. Зокрема, така ж технологія використовувалася у 2016 році в окрузі №206.

Інформацію про підкуп виборців КВУ передав у Національну поліцію. 

Як писала "ДС", раніше у Кривому Розі політична партія "Наш Край" влаштувала екологічний мітинг, залучивши напівоголених дівчат.

    Реклама на dsnews.ua