• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Місцеві вибори-2020: МВС залучить літаки і гелікоптери для охорони порядку

Реклама на dsnews.ua

Міністерство внутрішніх справ України залучить під час місцевих виборів 25 жовтня мобільні групи та авіацію для реагування на всі протиправні дії

Про це заявив під час наради перший заступник міністра внутрішніх справ Сергій Яровий, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу МВС.

"Виходячи з розрахунків для забезпечення публічної безпеки під час місцевих виборів буде залучено майже 140 тис. правоохоронців. Передбачається залучення авіаційних підрозділів системи МВС для оперативного реагування на зміну обстановки", — сказав він.

У свою чергу заступник голови МВС Сергій Гончаров додав, що в регіонах створені оперативні резерви для реагування на виклики та загрози, які можуть відбутися в рамках проведення виборів.

"Ми плануємо залучати всі наявні сили та засоби авіації системи МВС — літаки та гелікоптери. Наявність гелікоптерів дозволить реагувати на протиправну діяльність у найвіддаленіших точках, де немає посадкових смуг", — уточнив він.

Також Яровий підкреслив, що особлива увага приділятиметься засобам індивідуального захисту правоохоронців.

"Особовий склад повністю забезпечений засобами захисту, проте через особливості несення служби, на сьогодні у системі МВС хворих на коронавірус 246 осіб за добу. Тому ми будемо залучати резервні групи правоохоронців центрального апарату Нацполіції, курсантів ВНЗ та поліцейських з обласних управлінь", — сказав він.

Водночас голова Нацполіції Ігор Клименко зауважив, що основним завданням поліції під час виборчого процесу є простежити за тим, щоб вибори пройшли в межах законності. Тому з 12 жовтня до 1 листопада 2020 весь особовий склад поліції працюватиме в посиленому режимі.

Планується залучити понад 75 тисяч поліцейських, з яких на охорону виборчих бюлетенів — 47 тисяч. Щодобово для забезпечення правопорядку на вулицях населених пунктів та на автошляхах держави буде залучатися більше 10 тисяч поліцейських, це 2,7 тисяч патрулів.

"З метою своєчасного та якісного документування правопорушень, пов’язаних з виборчим процесом, та інших повідомлень громадян, заплановано чергування 1 200 посилених слідчо-оперативних груп", — зазначив заступник голови Нацполіції Олександр Фацевич.

Зазначається, що кількість складаних адміністративних протоколів та розпочатих кримінальних проваджень за місяць виборчої кампанії (на сьогодні 683 та 219) вже перевищує в 12 та 18 разів відповідно, аналогічні показники під час парламентських виборів.

    Реклама на dsnews.ua