• USD 28.4
  • EUR 33.7
  • GBP 37.8
Спецпроєкти

Місцеві вибори-2020: ОПОРА назвала найпоширеніші порушення (ФОТО)

Реклама на dsnews.ua

Основним порушенням, зафіксованним під час місцевих виборів 25 жовтня, були спроби незаконного отримання виборцем і видачі дільничною виборчою комісією бюлетенів для голосування

Такі факти, що не носили масового характеру, були зафіксовані на 10,04% ДВК в межах всієї України (похибка становить 2,3%). Про це йдеться у заяві "ОПОРИ" щодо результатів моніторингу виборів, проведеного 25 жовтня, передає "ДС".

За даними мережі, на місцевих виборах у 2015 році цей тип порушення також був домінуючим, однак проявлявся в значно більшому масштабі – фіксувався на 17,7% ДВК. За оцінками спостерігачів, на 0,29% ДВК такі зловживання носили непоодинокий характер. 

Другим поширеним типом порушень на дільницях були випадки голосування виборців за межами кабінки для голосування та інша неправомірна поведінка, наслідком якої було розголошення виборцем результатів волевиявлення (наприклад, демонстрація бюлетеня). Такі інциденти траплялися на 7,52% ДВК. Такі ж показники були і у 2015 році. 

Також серед найпоширенішими порушеннямя є спроби фотографування бюлетенів - фіксувалися спостерігачами на 1,6% виборчих дільниць в межах України (в 2015 році виявлено на 1,9% ДВК).

Спроби незаконного вкидання бюлетенів були виявлені на 0,64% виборчих дільниць (у 2015 році – на 1,5% ДВК). 

Водночас в "ОПОРІ" зазначили, що попри численні проблемні інциденти, які фіксувалися протягом дня голосування, на 89,7% виборчих дільниць (похибка 2,71%) спостерігачі не виявили порушень, які, на їхню думку, могли вплинути на результати голосування. Натомість на 9,4% ДВК спостерігачі повідомили про наявність випадків незначних порушень, переважно процедурного типу. Суттєві порушення, за оцінками спостерігачів, були на 0,8% ДВК.

Нагадаємо, у неділю, 25 жовтня, в Україні пройшли місцеві вибори. Усі подробиці про хід голосування читайте тут: День виборів. Головні події та скандали в регіонах країни (Оновлюється).

За день голосування поліцейські відкрили 159 кримінальних проваджень за фактами порушень під час виборів.

    Реклама на dsnews.ua