• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Місцеві вибори: ОПОРА назвала найпоширеніші порушення під час другого туру

Реклама на dsnews.ua

Загальна статистика порушень та зловживань під час повторного голосування 15 листопада не надто відрізняється від показників, які зафіксували спостерігачі на виборах 25 жовтня

Про це йдеться у повідомленні громадянської мережі ОПОРА, передає "ДС".

"ОПОРА відзначає, що день повторного голосування на місцевих виборах 15 листопада пройшов організаційно на належному рівні. Кричущих порушень, які могли б вплинути на результати виборів, громадські спостерігачі не зафіксували. Більшість з виявлених фактів носили типовий характер і не надто відрізнялися від показників, які зафіксували ОПОРА на виборах 25 жовтня 2020 року", – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, в цілому від початку роботи ДВК у день повторного голосування спостерігачі ОПОРИ зафіксували 96 порушень виборчого законодавства, 22 з яких стосувалися неналежного матеріально-технічного забезпечення приміщень для голосування, 13 — видача бюлетенів без паспортів або без належної ідентифікації особи, 7 — пов’язані з перешкоджанням роботі спостерігачів з боку членів виборчкомів. 

Найбільш частим процедурним порушенням у день повторного голосування були спроби незаконної видачі дільничною виборчою комісією та отримання виборцем бюлетенів для голосування, зокрема без пред’явлення належних документів (наприклад, на підставі закордонного паспорта). Такі факти не носили масового і повторюваного характеру, але зафіксовані на 8,39% ДВК в межах всієї України, уточнили в ОПОРІ.

Також поширеною проблемою в день повторного голосування, як і під час першого туру, були порушення таємниці голосування шляхом фотографування бюлетеня – зафіксовано на 5,19% ДВК, а також голосування виборцями за межами кабінки чи демонстрації ними виборчого бюлетеня (на 5,93% ДВК).

Як підкреслили в мережі, статистика випадків фотографування бюлетенів дещо збільшилася порівняно з виборами в першому турі. 

Крім того, на 0,74% виборчих дільниць були зафіксовані спроби незаконного вкидання бюлетенів (пачками).

Як повідомляла "ДС", 15 листопада в семи містах проходив другий тур виборів мера. Так, обирали міських голів Луцька, Краматорська, Українки, Одеси, Сум, Херсона та Камʼянця-Подільського.

Станом на 15:00 дня виборів до поліції надійшло 54 повідомлення про порушення виборчого процесу.

    Реклама на dsnews.ua