• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

МОН застерігає від передвиборчої агітації у вишах: що саме заборонено

Реклама на dsnews.ua

У Міністерстві освіти та науки нагадують, що за законом політичні сили не мають права втручатися в освітню діяльність закладів

Про це повідомили у Міносвіти, передає "ДС".

У МОН зазначили, що отримують скарги щодо залучення учасників освітнього процесу до акцій і заходів окремих партій та поширення у закладах освіти партійної та виборчої агітації.

Через це міністерство звернулося з листом до обласних адміністрацій, закладів професійної, професійно-технічної та вищої освіти, вимагаючи не допускати там політичної агітації.

"Одним з принципів освіти в Україні є її незалежність від політичних партій, громадських і релігійних організацій. Прошу взяти до уваги інформацію щодо недопущення неправомірного використання приміщень закладів освіти для ведення політичної агітації", – заявили у Міносвіти.

Так, відповідно до статті 31 закону "Про освіту" політичні партії (об’єднання) не мають права втручатися в освітню діяльність закладів освіти.

Зокрема, забороняється зберігання, розміщення, розповсюдження реклами, плакатів, подарунків, стендів, листівок, аудіо- чи відеоматеріалів, інших матеріальних чи нематеріальних об’єктів (крім підручників), які містять:

  • найменування чи символіку політичних партій (об’єднань), громадських чи благодійних організацій, назва чи символіка яких співзвучні з назвами та символікою політичних партій (об’єднань);
  • зображення, прізвища, імена та по батькові осіб, які є членами (учасниками) чи засновниками політичних партій (об’єднань), громадських чи благодійних організацій, назва чи символіка яких співзвучні з назвами та символікою політичних партій (об’єднань);
  • зображення, прізвища, імена та по батькові виборних осіб та осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Ця заборона не стосується офіційного листування, реалізації освітньої програми закладу, а також випадків, передбачених виборчим законодавством.

Як писала "ДС", у серпні партії і кандидати в мери міст витратили на рекламу у Facebook 468,5 тис. доларів, а з січня 2020 року ці витрати склали 1,53 млн доларів.

    Реклама на dsnews.ua