• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.1
Спецпроєкти

На виборах в Борщагівській ОТГ виявлені підкуп і фальсифікації, — Сюмар

Реклама на dsnews.ua

На виборах в Борщагівській об'єднаній територіальній громаді в Київській області народний депутат від "Європейської солідарності" Вікторія Сюмар виявила підкуп і фальсифікації, після чого до неї застосували силу

Про це повідомила Сюмар в ефірі телеканалу "Прямий", передає "ДС".

Вона зазначила, що в приймальні нинішнього глави Софіївської Борщагівки Олексія Кадебського виявила великі суми готівки, списки виборців з підписами, протоколи з мокрими печатками, пачки паспортних даних.

Також народний депутат повідомила, що коли вона намагалася потрапити на засідання дільничної виборчої комісії, на неї вчинили напад заступник Олексія Кадебського і завгосп, який знаходиться в стані алкогольного спʼяніння.

"Зараз відбуваються слідчі дії. Сьогодні перенесли засідання територіальної виборчої комісії. Я намагалася зайти в кабінет пана Кадебського, щоб попередити його про неприпустимість фальшування. Тут знаходилася його секретарка. Я побачила прямо у неї не столі протоколи з мокрими печатками. Я намагалася це сфотографувати. Туди залетіли двоє людей, вони мене грубо виштовхували і дали навіть по ребрам трохи. Я викликала поліцію. Поліція знайшлася швидко", — розповідає по телефону Сюмар.

Як повідомили журналісти, які перебувають на місці події, пʼяний завгосп також покусав одного з кандидатів в депутати ОТГ. У будівлі, де відбуваються події, знаходиться Територіальна виборча комісія, яка приймає протоколи з 17 виборчих дільниць Борщагівській ОТГ, там же знаходиться одна з ДВК, і кабінет чинного голови Петропавлівської Борщагівки Олексія Кадебського, який також є кандидатом на пост глави ОТГ.

"Зараз слідчі дії показали, що в цьому кабінеті була повна чорна бухгалтерія. Тобто тут зараз виявлено і списки виборців, і паспортні дані виборців, і гроші в кульку, і сфальшовані посвідчення членів ТВК, і навіть протоколи, на яких стоять мокрі печатки і які просто заповнювали", — зазначила Сюмар.

"Тобто людина в той момент, коли я просто зайшла у приймальню, заповнювала протоколи, фактично фальшувала вибори. І очевидно це викликало таку агресію відносно мене. Я хочу подякувати працівникам поліції, які швидко спрацювали… Я написала заяву за фактом перешкоджання діяльності народного депутата", — сказала вона.

Крім того, три дільниці, на яких перемогу здобув Кадебський, вже здали протоколи. Решта 14 дільниць, де здобуває перемогу кандидат від "Євросолідарності" Олесь Кудрик, чомусь не приймаються. Протоколи відправляються нескінченно на уточнення, щоб сфальсифікувати дані — каже представник "ЄС" Владислав Дзівідзінський. Він зазначив, що за першим протоколом перевага Кудрика становить 10% -12%.

    Реклама на dsnews.ua