• USD 28.5
  • EUR 34.1
  • GBP 38
Спецпроєкти

Спостерігачі ОБСЄ заявили про неправомірні аспекти "опитування Зеленського"

Реклама на dsnews.ua

Так зване "всеукраїнське опитування", що проводилося ся в день місцевих виборів в Україні за наказом президента Володимира Зеленського, частково створювало неправомірну політичну перевагу для учасників виборчого процесу від партії влади

Таку заяву зробила сьогодні на брифінгу керівник місії спостерігачів від БДІПЛ ОБСЄ Інгібьерг Сольрун Гісладоттір, інформує "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Можемо зауважити, що опитування, яке було ініційоване президентом Володимиром Зеленським, що відбувалося поруч із виборчими дільницями в день виборів і яке було профінансовано його політичною партією, а також стосувалося відповідних ініціатив, які наразі вводить його Офіс, дещо створювало неправомірну політичну перевагу, а також розмивало безпосередньо межі між державою і політичною партією", — сказала керівник місії спостерігачів.

Вона зазначила, що люди, котрі працювали на президентському опитуванні, переважно перебували поза виборчими дільницями і не проявляли активності, хоча були досить помітними.

Нагадаємо, партія "Слуга народу" оприлюднила результат так званого "всеукраїнського опитування", проведеного за вказівкою президента Володимира Зеленського, за підсумками обробки 74% анкет.

"Слуги" запевняють, що українці нібито віддали свої голоси наступним чином:

Довічне за корупцію. За — 82,97%, проти — 13,8%

Вільна економічна зона на Донбасі. За — 46,70%, проти — 46,4%

Зменшити кількість депутатів. За — 89,60%, проти — 7,1%

Легалізувати медичний канабіс. За — 64,88%, проти — 29,5%

Будапештський меморандум. За — 74,12%, проти — 17,2%.

В "Слузі народу" раніше заявляли, що "опитування" не матиме юридичних наслідків, однак голова партії Слуга народу А лександр Корнієнко 26 жовтня заявив, що "першим Верховна Рада розгляне питання скорочення чисельності народних депутатів".

    Реклама на dsnews.ua