• USD 28.4
  • EUR 33.8
  • GBP 38
Спецпроєкти

Названі ймовірні дати другого туру виборів мера

Реклама на dsnews.ua

Другий тур виборів мерів низки великих міст, де жоден з кандидатів не зміг набрати понад 50% голосів виборців, пройде до грудня з окремими винятками

Про це повідомила глава громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

За її словами, у виборчої комісії є 12 днів, для того, щоб встановити результат місцевих виборів.

"12 днів від 25 жовтня — це строк, у який виборчі комісії встановити результат. Це 6 листопада. Як правило, у комісії є право ще на один день продовжити цей термін — до 7 листопада. Тому, вважаємо максимум три тижні. Це виходить остання дата 29 листопада", — повідомила вона.

За її словами, другий тур мають призначити на 15 або 22 листопада.

"Якщо говорити про грудні, то це виняткова може бути ситуація — судові оскарження ухвали суду про заборону укладення протоколу про підсумки у звʼязку з оскарженнями, але це дуже-дуже, на мій погляд, малоймовірно", — зазначила Айвазовська.

У свою чергу генеральний директор Комітету виборців України Олексій Кошель повідомив, що проведення другого туру місцевих виборів буде залежати від того, як довго будуть рахувати голоси виборців.

"Там, де підуть судові позови — там все реально. А судові позови будуть обовʼязково. Подивимося за результатами. Але я не виключаю, що можуть бути громади, де результати можуть бути на межі. Це — не відстрочка. Просто ЦВК зобовʼязаний призначити другий тур виборів після встановлення результатів", — зазначив він.

При цьому Кошель зазначив, що по окремих результатах місцевих виборів можуть бути проблеми.

Нагадаємо, вибори до місцевих органів влади пройшли 25 жовтня.

Згідно з результатами екзитполів, другий тур виборів мера в містах-мільйонниках, швидше за все, буде у Львові та Одесі. Результати опитувань в Києві і Дніпрі не дозволяють однозначно говорити про перемогу діючих мерів Віталія Кличка і Бориса Філатова вже в першому турі. Скоріш за все, в першому турі буде переобраний мер Харкова Геннадій Кернес.

    Реклама на dsnews.ua