• USD 28.6
  • EUR 34.2
  • GBP 38.1
Спецпроєкти

Омбудсмен пояснила, чи можна залучати підлітків до "опитування Зеленського"

Реклама на dsnews.ua

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова прокоментувала залучення неповнолітніх до проведення опитування, ініційованого президентом Володимиром Зеленським

Розʼяснення щодо цієї ситуації Людмила Денісова оприлюднила у Facebook, передає "ДС". 

"Президент України неодноразово заявляв, що опитування буде добровільним, а особи, що його проводитимуть, є волонтерами", — наголосила вона, коментуючи численні повідомлення у соцмережах щодо участі підлітків у проведенні акції.

Денісова зазначила, що за ст. 7 Закону України "Про волонтерську діяльність" волонтер — це фізична особа, яка добровільно здійснює соціально спрямовану неприбуткову діяльність шляхом надання волонтерської допомоги.

"Волонтерами можуть стати громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, які є дієздатними. Особи віком від 14 до 18 років здійснюють волонтерську діяльність за згодою батьків (усиновлювачів), прийомних батьків, батьків-вихователів або піклувальника", — уточнює омбудсменка.

Проте, додала вона, неповнолітні не можуть надавати волонтерську допомогу Збройним силам України, іншим військовим формуванням, правоохоронним органам, органам державної влади під час дії особливого періоду, правових режимів надзвичайного чи воєнного стану, проведення антитерористичної операції тощо; у здійсненні нагляду за засудженими, а також у медичних закладах.

"Згідно із законом, волонтерська діяльність є формою благодійної діяльності. Таким чином, участь неповнолітніх дітей у волонтерстві правомірна, якщо згода на неї дана батьками або іншими законними представниками дитини, а сама волонтерська допомога є добровільною та безоплатною", — підсумувала омбудсменка.

🔥У зв’язку із численними повідомленнями у засобах масової інформації та соціальних мережах про залучення дітей до...

Опубликовано Людмилой Денісовой Воскресенье, 25 октября 2020 г.

Нагадаємо, у неділю, 25 жовтня, в Україні відбуваються місцеві вибори. Усі подробиці про хід голосування читайте тут: День виборів. Головні події та скандали в регіонах країни (Оновлюється)

    Реклама на dsnews.ua