• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Опитування на виборах тільки додасть Зеленському проблем, — Кошель

Реклама на dsnews.ua

Ініційоване президентом Зеленським проведення опитування на місцевих виборах схоже на політтехнологію, реалізація якої буде пов'язана з безліччю труднощів, а результат не викличе довіри

Про це в ексклюзивному коментарі "ДС" сказав голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

"Сама пропозиція про опитування менш ніж за два тижні до виборів — і абсурдна, тому що будь-який референдум передбачає не тільки саме голосування, він передбачає обговорення, загальнонаціональну дискусію, на яку потрібен час. Навіть якщо парламент ухвалить зміни до Виборчого кодексу, не уявляю, як технічно можна організувати це опитування — потрібне формулювання питань, затверджене ЦВК, треба затвердити форму бюлетеня, рекомендації для членів комісій, ці псевдобюллетені повинні надрукувати на комбінаті "Україна" і розвезти по виборчих дільницях ", — сказав глава КВУ.

Він зазначає, що проблема з часом — не єдиний фактор, що стоїть на шляху опитування, яке схоже на політтехнологію влади.

"Проблема в тому, що зараз Виборчий кодекс ніяк не регулює проведення таких опитувань. Складається враження, що це політтехнологія влади, щоб підняти рейтинг СН перед виборами. На цей висновок наштовхує звернення Зеленського, в якому він апелює до політгасла СН на місцевих виборах:" Україна — це ти ". Можливо, це мобілізація окремих категорій виборців, тієї ж молоді, яка може поліпшити електоральну картину СН", — додає експерт.

На його думку, ініціатива влади призведе лише до негативних наслідків.

"Буде велика недовіра до результатів опитування, воно призведе до хаосу на ділянках — виборці і так отримають до пʼяти бюлетенів, а тепер ще й з шостим треба буде розібратися, і це сильно уповільнить голосування. Через це стовпотворіння біля дільниць збільшиться, що неприпустимо в умовах настання вірусу. Крім того, будуть розгромні висновки з боку міжнародних авторитетних організацій щодо організації цього псведореферендуму, який має ознаки виборчої політтехнології ", — заявив Кошель, підсумувавши, що влада могла б замовити соцопитування у авторитетного соцагентства і отримати результат без перерахованих вище негативів.

Як писала "ДС", 13 жовтня президент Володимир Зеленський анонсував проведення опитування 25 жовтня — в день голосування на місцевих виборах. В рамках опитування українцям поставлять пʼять питань, однак їх зміст поки невідомо. Також в своєму відеозверненні глава держави заявив, що парламент працює над реалізацією впровадження в Україні механізмів народовладдя.

    Реклама на dsnews.ua