• USD 28
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Головне, щоб опитування від Зеленського не перетворилось на агітацію, — Айвазовська

Реклама на dsnews.ua

Опитування на виборах потрібно проводити без відкритої або прихованої агітації за будь-яку партію, а його наслідки — суто політичні

Про це в ексклюзивному коментарі "ДС" сказала голова правління Громадянської мережі "Опора" Ольга Айвазовська.

"Зараз в Україні немає закону про національний та місцеві референдуми, організувати їх неможливо. У свою чергу, організація будь-яких опитувань не має ніяких юридичних ознак референдуму, а їх наслідки — політичні, а не юридичні", — говорить Айвазовська.

За її словами, на виборчих дільницях не можна проводити опитування.

"Закон про вибори визначає чіткий перелік учасників процесу, які можуть знаходиться на дільниці, їх обов'язки, повноваження і права. До повноважень членів комісій та спостерігачів не відноситься право організації будь-якого опитування, тобто в приміщенні для голосування його проводити не можна. Президент в своєму зверненні говорить про "дільницю". Допускаю — ті, хто готував президентський спіч, розуміють, що ділянка — територія, на якій проживають виборці, а не приміщення для голосування. Поза ним можна організувати екзит-поли, не розголошуючи таємниці голосування і не втручаючись у виборчий процес ", — додає експерт.

На думку Айвазовської, важливі деталі опитування: коли воно буде організоване, що і як будуть питати.

"Поза приміщеннями для голосування можна проводити будь-які опитування, але без використання засобів і способів прихованої або прямої агітації. Зараз неможливо сказати, буде анонсоване опитування до входу на дільницю, або на виході з неї. Якщо мова йде про останнє — на волевиявлення це не вплине. Якщо опитування буде до голосування — дуже важливий зміст питань в опитуванні, вони не повинні стимулювати голосування за конкретну партію, ту ж "Слугу народу", політичним та ідеологічним лідером якої є президент ", — підсумувала голова правління "Опори".

Як писала "ДС", 13 жовтня президент Володимир Зеленський анонсував проведення опитування 25 жовтня — в день голосування на місцевих виборах. В рамках опитування українцям поставлять п'ять питань, однак їх зміст поки невідомо. Також в своєму відеозверненні глава держави заявив, що парламент працює над реалізацією впровадження в Україні механізмів народовладдя.

    Реклама на dsnews.ua