• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Підкуп і сплеск чорного піару: у КВУ розповіли про порушення напередодні другого туру виборів

Реклама на dsnews.ua

Спостерігачі Комітету виборців України напередодні другого туру місцевих виборів фіксують факти підкупу виборців, незаконної агітації та сплеск чорного піару

Про повідомив генеральний директор КВУ Олексій Кошель під час брифінгу 11 листопада, передає "ДС" з посиланням на УНІАН.

За його словами, зафіксовані порушення не масштабні.

"Ми фіксуємо точкові порушення, пов'язані з фактами незаконної агітації. Зокрема, це стара проблема з розповсюдження агітаційних матеріалів без вихідних даних. Але ми зазначаємо, що ця проблема є надзвичайно серйозною — вона може свідчити про тіньовий характер фінансування виборчої кампанії", — сказав Кошель.

Також спостерігачі фіксують і поодинокі факти використання місцевого адмінресурсу кандидатами. Наприклад, в Черкасах на сторінках комунальних підприємств в соцмережах ведеться агітація за чинного мера Анатолія Бондаренка, який є кандидатом на пост міського голови.

Крім того, зафіксовані поодинокі факти підкупу виборців.

"Наприклад, в Рівненській громаді міський голова Рівного Віктор Шакірзян, який є кандидатом на посаду мера, спільно з однопартійцями з політичної партії "Рівне разом" надавав безкоштовно медичним установам міста нові кисневі балони. Причому в ЗМІ поширювалося повідомлення про те, що політична партія спільно з кандидатом надавала ці послуги для закладів охорони здоров'я", — розповів голова КВУ.

При цьому Кошель наголосив, що де-юре довести факт підкупу виборців в цьому випадку буде досить складно, однак у КВУ його тлумачать саме як технологію підкупу виборців, оскільки така діяльність масово висвітлювалася в ЗМІ.

За словами гендиректора КВУ, на відміну від першого туру зараз спостерігачі фіксують сплеск технологій чорного піару, зокрема, в різних Telegram-каналах і Facebook-групах.

Нагадаємо, на думку КВУ, введення карантину вихідного дня може спричинити зниження або обвал явки під час другого туру місцевих виборів.

    Реклама на dsnews.ua