• USD 28.4
  • EUR 34.3
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Порушення на місцевих виборах: поліція відкрила понад 180 кримінальних справ за підкуп виборців

Реклама на dsnews.ua

​​Слідчі Національної поліції України відкрили понад 180 кримінальних проваджень за підкуп виборців та перешкоджання виборчого права громадян

Про це повідомив заступник голови Національної поліції України Максим Цуцкірідзе, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу поліції.

За його словами, всього з початку передвиборчої кампанії поліцейські відкрили 475 кримінальних проваджень, 234 з яких — безпосередньо за порушення виборчих прав громадян та 183 — підкуп виборців та перешкоджання виборчого права громадян.

Як зазначив Цуцкірідзе, поряд із розповсюдженням фактів підкупу виборців, пов’язаних із наданням виборцям грошових коштів та продуктових наборів, кандидати використовують інші способи непрямого підкупу.

"В Одеській області у ході розслідування кримінального провадження, розпочатого за фактом підкупу виборців затримано голову однієї з виборчих комісій та відповідно зацікавлену особу, у них вилучено 45 тисяч доларів – у розрахунку вони планували одну тисячу за голос", — уточнив він.

Окрім того, поліцейські відкрили 82 кримінальні провадження стосовно перешкоджання здійснення виборчого законодавства. У Кіровоградській та Дніпропетровській областях особам уже повідомлено про підозру.

Водночас поліцейські розслідують 102 кримінальні провадження щодо хуліганських дій, опосередковано пов’язаних з виборчим процесом.

Нагадаємо, 17 жовтня поліція відкрила ще 18 кримінальних справи через порушення виборчого процесу, всього за весь цей час відкрили 406 кримінальних проваджень.

    Реклама на dsnews.ua