• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.1
Спецпроєкти

Присягу Кернеса можуть перенести через COVID-19, "мером" побуде секретар міськради, — ОПОРА

Реклама на dsnews.ua

Замість Геннадія Кернеса, який лідирує на виборах мера в Харкові, його обов'язки може виконувати секретар міськради

Про це в ефірі "Україна 24" розповіла координаторка громадянської мережі "ОПОРА" Ольга Айвазовська, передає "ДС".

У разі перемоги Кернеса на виборах його присягу можуть перенести через COVID-19.

"Потім протягом 20-денного терміну він (Кернес. — ред.) повинен написати заяву про відсутність ще якогось представницького мандата. Це стосується і тих народних депутатів, які балотувалися першими номерами в списках і обрані. Вони мають обрати між одним мандатом і іншим, обидва мати відразу не можна", — зазначила вона.

Після заяви територіальна виборча комісія повинна зібрати засідання міськради, на якому обрані депутати і мер повинні прийняти присягу.

"До прийняття присяги ці особи ще не виконують своїх повноважень. Якщо Кернес не зʼявиться на цю сесію, то він перед цим повинен написати заяву про неможливість участі з об'єктивних причин, наприклад, стан здоров'я, на цій сесії. Тоді ТВК може перенести саме його присягу на будь-яку іншу наступну сесію", — сказала Айвазовська.

Такий період перенесення присяги може тривати певний період часу, за який функції мера виконуватиме секретар міськради.

Нагадаємо, чинний мер Харкова Геннадій Кернес заразився коронавірусом. 17 вересня його доставили на лікування в німецьку клініку "Шаріте".

Відтоді він жодного разу не виходив в етер, не публікував своїх фото. У мережі стали ходити чутки, що Кернес помер. Однак у міськраді Харкова спростували інформацію про його смерть. А на питання, чому Кернес не показується громадськості в прямому етері, відповіли: "Геннадій Кернес проходить лікування в берлінській клініці "Шаріте". Відділення, в якому знаходиться Харківський міський голова, має чіткий регламент своєї роботи, не передбачає у пацієнта і тих, хто його відвідує, ніяких гаджетів. Саме цим пояснюється відсутність будь-якого відеозвернення Геннадія Кернеса до городян".

2 жовтня бізнесмен і друг Кернеса Павло Фукс повідомив, що мер Харкова вилікувався від коронавірусу.

Нардепи-вихідці з Харкова Олександр Бакумов, Вікторія Кінзбурська і Дмитро Одарченко на брифінгу у Верховній Раді 21 жовтня зажадали відповіді на питання, що з мером міста Геннадієм Кернесом.

    Реклама на dsnews.ua