• USD 28.3
  • EUR 33.5
  • GBP 37
Спецпроєкти

"Слуги" змогли внести корупцію навіть в ідеальну європейську систему. Ексголова КВУ висловив думку про Виборчий кодекс

Реклама на dsnews.ua

Новий Виборчий кодекс з відкритими списками не прибрав корупцію і продаж місць на виборах, оскільки депутати "Слуги народу" прибрали з нього можливі "запобіжники"

Про це в інтервʼю Depo.ua заявив політолог, народний депутат VIII скликання, екскерівник правління Комітету виборців України Олександр Черненко, інформує "ДС".

"У будь-якій системі, якщо її вивчити та використовувати з певними намірами, можна знайти лазівки для продажу місць. Навіть якщо це ідеальна, європейська система. І, на жаль, зміни, проголосовані "слугами", прибирають ті запобіжники, які могли б бути", — заявив Черненко.

За його словами, зараз кандидату, щоб посунутися за списком, треба набрати достатньо серйозний відсоток, для чого необхідна додаткова мотивація виборців.

"Друге — партія, приблизно знаючи, скільки вона набере в певному окрузі, на прохідні місця ставить "потрібних людей", а інші будуть статистами. Це фактично робить списки закритими", — додав експерт.

В цілому Черненко вважає, що від системи виборів з відкритими списками були надто завищені очікування щодо того, що вона ліквідує корупцію на виборах.

"У нас були завищені очікування від цієї системи, був створений культ карго системи відкритих списків, яка сама по собі повинна прибрати корупцію з виборів. Такі твердження були досить суперечливими", — сказав Черненко.

Як писала "ДС", 26 вересня народний депутат фракції "Слуга народу" Микола Галушко у своєму відеозверненні заявив, що всі місця в списку "Слуги народу" в окрузі №97 у Київській області нібито продано. У звʼязку з цим він заявив про намір вийти з фракції. В "Слузі народу" заявили, що перевіряють інформацію про продаж місць у виборчих списках на виборах до місцевих органів влади.

    Реклама на dsnews.ua