• USD 28.6
  • EUR 34.2
  • GBP 38.1
Спецпроєкти

"Дільниця-двійник" на Сумщині: голові фіктивної виборчої комісії оголосили підозру

Реклама на dsnews.ua

Поліція розслідує порушення під час виборів у Конотопському районі Сумської області, де створили незаконну виборчу дільницю

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Нацполіції, передає "ДС".

Самостійно створена незаконна виборча дільниця-"двійник" працювала 25 жовтня у селі Соснівка. За даними слідства, частина місцевих мешканців не була згодна з приєднанням їх села до Попівської обʼєднаної територіальної громади і вирішила самостійно організувати голосування за депутатів та голову Соснівської сільради. Для цього власними силами надрукували бюлетені та запрошення на вибори, а приміщення під дільницю надав місцевий підприємець.

В якості реквізитів "фейкової" дільниці організатори вказали номер офіційної ДВК 590211 та адресу фіктивної дільниці. Справжня ДВК працювала за іншою адресою.

"Тим самим вони ввели в оману більшу частину виборців, які в результаті так і не змогли реалізувати своє право вибору", — зауважує поліція.

Слідчі оголосили голові фіктивної ДВК підозру за ч. 3 ст. 157 (перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії або комісії з референдуму чи діяльності офіційного спостерігача) та ч. 1 ст. 353 (самовільне присвоєння владних повноважень або звання службової особи) Кримінального кодексу України.

Як писала "ДС", поліція відкрила кримінальне провадження за фактом відкриття незаконної виборчої дільниці в селі Соснівка.

    Реклама на dsnews.ua