• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

У КВУ назвали головну причину, з якої затягується оголошення підсумків виборів

Реклама на dsnews.ua

Комітет виборців України занепокоєний тим, що у деяких містах і областях затягується оголошення результатів виборів

Про це йдеться у заяві КВУ, передає "ДС".

У Комітеті вважають, що основна причина затягування – масові звернення партій і кандидатів до судів з вимогами щодо оскарження результатів. 

Зокрема, проблеми є у Львові, Чернівцях, Тернополі, Броварах. Також затягнувся процес оголошення результатів на виборах до Київської, Волинської, Херсонської, Одеської обласних рад. До суду позивалися і стосовно виборів у Кароліно-Бугазській ОТГ Одеської області.

Крім того, внаслідок порушень виборчого законодавства ЦВК достроково припинила повноваження Марганецької ТВК Дніпропетровської області та Васильківської ТВК Київської області. 

КВУ відзначає, що вимоги партій і кандидатів щодо перерахунку голосів та визнання виборів недійсними часто не обґрунтовані належним чином і не базуються на фактах щодо порушень. До прикладу, попри звинувачення у масових фальсифікаціях, спостерігачі Комітету не зафіксували серйозних проблем під час організації виборів у Львові. 

"За оцінкою КВУ, затягування підрахунку голосів у окремих громадах має ознаки політтехнології і використовується з метою перерахування голосів виборців на користь зацікавлених партій чи кандидатів", — кажуть у Комітеті. 

Встановити результати місцевих виборів мали не пізніш як на 12-й день після дня голосування, або 6 листопада. Станом на 10 листопада відповідно не надійшли повідомлення про результати виборів 347 місцевих рад і 125 місцевих голів.

Як писала "ДС", партія "Слуга народу" після програшу вимагає скасувати результати виборів до Львівської міської ради.

    Реклама на dsnews.ua