• USD 36.6
  • EUR 38.6
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

ОПОРА дізналася, хто з кандидатів у мери Києва найбільше витратився на передвиборчу кампанію

Реклама на dsnews.ua

У Києві найдорожчою з-поміж кандидатів на посаду міського голови була кампанія нардепки від "Слуги народу" Ірини Верещук — понад 22 мільйона гривень

Про це свідчать проміжні фінансові звіти 8 з 20 кандидатів на посаду мера, передає "ДС" посиланням на ОПОРУ.

Як повідомляється, Верещук витратила на кампанію 22 млн 143 тисячі 753 гривень. З них 95,7 тис. грн – на виготовлення матеріалів передвиборної агітації, 15 млн грн – використання ЗМІ, 1,3 млн грн – на розміщення матеріалів передвиборної агітації в інтернеті та 5,7 млн – на зовнішню рекламу.

Другим після "слуги" йде кандидат від "Голосу" Сергій Притула — витратив на кампанію 13 млн 352 тис. 594 грн.

Третім за списком йде Андрій Пальчевський від політичної партії "Перемога Пальчевського" з витратами у 2 млн 577 тис. 879 грн.

У свою чергу передвиборна кампанія кандидата від політичної партії "Громадський рух Миколи Томенка "Рідна країна" Миколи Томенка обійшлася у 414 тисяч 894 гривні, Михайла Поживанова (Радикальна партії Олега Ляшка) — у 282 тис. 300 грн, Сергія Гусовського (політична партія "За майбутнє") – у 250 тис. грн, Олександра Попова – у 157 тис. 652 грн.

Водночас кандидат від партії "Екологічна альтернатива" Єгор Фірсов повідомив, що на рахунок виборчого фонду кандидата не надходило коштів, тож не було й витрат.

Однак ОПОРА фіксувала політичну рекламу зі сторінки Фірсова у Facebook. За її даними, рекламу кандидата оплачувала політична сила, від якої він балотувався, і впродовж 5 вересня – 12 жовтня ці витрати становили понад $1900 на 92 рекламні дописи.

Також в ОПОРІ нагадали, що за виборчим кодексом проміжні звіти кандидати повинні подати не пізніше, ніж за 5 днів до дня голосування, а остаточний фінансовий звіт – не пізніш як на 7-й день після дня голосування.

    Реклама на dsnews.ua