• USD 38.3
  • EUR 41.5
  • GBP 48.6
Спецпроєкти

Влада самоусунулася від захисту членів комісій на місцевих виборах в умовах пандемії, - голова КВУ

Реклама на dsnews.ua

Держава мала б профінансувати всі безпекові заходи для захисту членів комісій і виборців на місцевих виборах, котрі призначено на 25 жовтня. Для закупівлі індивідуальних засобів захисту вистачило би 150 – 200 млн гривень, але цієї суми не виділено

На це звернув увагу у розмові з Depo.ua голова Комітету виборців України Олексій Кошель, передає "ДС".

Нагадаємо, сьогодні, 14 вересня, уряд затвердив Порядок здійснення протиепідемічних заходів під час організації та проведення виборів. В документі передбачені маски, санітайзери та інші заходи безпеки на дільницях. При цьому держава не збирається централізовано закуповувати засоби захисту.

Коментуючи рішення уряду, Кошель зазначив, що КВУ проводив детальний аналіз, підготував звіт по виборах у світі в умовах коронавірусу і рекомендації для українських виборів. Ці рекомендації передали ЦВК і Кабміну.

"За санітарними нормами, кожному члену комісії потрібно міняти захисні засоби вісім разів на день – а значить, необхідно закупити 13 млн захисних масок. Зараз зʼявляються ініціативи із закупівлі таких засобів – в тому числі, волонтерські. Але без контролю держави не виключені ситуації, коли члени комісії сидітимуть цілий день в одній масці. І цей момент ніхто не контролюватиме. А йдеться про 500 тис. людей, які понад добу працюватимуть у закритих приміщеннях. Фактично, наразі вони залишилися незахищеними. Знову ж таки, до людей на самоізоляції мають приходити члени комісій у захисних щитках, але відповіді на те, хто їх забезпечуватиме, немає. Є висока ймовірність, що зрештою, гроші на них збиратимуть волонтери, коштами громади", — пояснив Кошель.

За його словами, не буде кому міряти температуру виборцям і питати про стан їхнього здоровʼя. Потрібного персоналу не передбачено, а члени комісій будуть зайняті своє роботою.

"Ще один важливий аспект: більша частина працівників виборчих комісій у нас в країні – традиційно літні люди, себто, за пандемії коронавірусу це українці з групи ризику. При цьому влада не провела розʼяснювальної роботи з партіями про те, що в нинішніх умовах літніх людей наймати небезпечно", — додав Кошель.

На його думку, ще не пізно зробити все як слід, головне — бажання.

"Ми досліджували виборчі процеси у різних регіонах світу. Зокрема, у період пандемії вибори проходили у Німеччині, Франції, Австралії, Південній Кореї… І наразі наша держава – єдина, що самоусунулася від відповідальності", — резюмував Кошель.

    Реклама на dsnews.ua