• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Другий тур місцевих виборів: У КВУ попередили, що карантин вихідного дня може обвалити явку

Реклама на dsnews.ua

Запровадження карантину вихідного дня може спричинити зниження або обвал явки під час другого туру місцевих виборів

Про це на брифінгу заявив генеральний директор Комітету виборців України Олексій Кошель, передає "ДС" із посиланням на УНІАН.

За його словами, під час другого туру планується робота 500 спостерігачів КВУ, а в день голосування 15 і 22 листопада буде організовано роботу окремих мобільних груп спостерігачів.

Кошель нагадав, що в неділю, 15 листопада, другий тур виборів заплановано в семи громадах — Луцькій, Кам'янець-Подільській, Сумській, Краматорській, Херсонській, Одеській та Українській. У цей день участь у виборах можуть узяти більше 1 млн 650 тис. виборців, які в цілому будуть голосувати на 927 дільницях.

"Головна особливість другого туру полягає в тому, що цілком імовірно, що вибори будуть проходити в умовах карантину вихідного дня ... Уже найближчим часом таке рішення може прийняти Кабмін. Тому існує досить висока ймовірність того, що запровадження карантину вихідного дня може позначитися на дні голосування. Зокрема, це може призвести до зниження або навіть обвалу явки", — сказав Кошель.

У Комітеті виборців закликали головного санітарного лікаря Віктора Ляшка й міністра охорони здоров'я Максима Степанова максимально акцентувати увагу на факторах із безпеки для виборців, щоби зменшити вплив карантину вихідного дня на голосування.

Нагадаємо, сьогодні уряд розгляне питання запровадження в країні карантину вихідного дня. За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, карантин вихідного дня дозволить Україні уникнути стрімкого зростання захворюваності на COVID-19.

    Реклама на dsnews.ua