• USD 28.1
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Вибори в Чернівцях: Спостерігачі фіксують перші порушення

Реклама на dsnews.ua

Спостерігачі громадянської мережі ОПОРА зафіксували перші порушення в роботі виборчої комісії в Чернівцях

Про це йдеться в повідомленні пресслужби ОПОРИ, передає "ДС".

Так, на ділянці №730470 члени комісії станом на 9 ранку вже заповнили протокол підрахунку голосів, куди вписали прізвища та підписи членів ДВК.

"Згідно з ч. 1 ст. 251 Виборчого кодексу дільнична виборча комісія на своєму засіданні складає протокол про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці. Варто відзначити, що проведення голосування виборців не є засіданням дільничної виборчої комісії", — повідомили в ОПОРІ.

У зв'язку з цим спостерігачі викликали поліцію. За підписання протоколу до остаточного його заповнення членам виборчкому загрожує позбавлення волі від 2 до 6 років.

Крім цього відразу на 16 ділянках недостатня кількість урн і кабінок для голосування. Крім цього на частині дільниць немає пандусів, ніж обмежуються права людей з інвалідністю.

Ще одне порушення спостерігачі зафіксували на виборчій дільниці №730528. Тут представники поліції і екзит-полу, які проводили опитування, перебували на території ділянки. Після звернення спостерігачів в поліцію, сторонні покинули ділянку.

Нагадаємо, до другого туру пройшли Роман Клічук (висунутий місцевою організацією політичної партії "Єдина альтернатива") і Віталій Михайлішин (висунутий місцевою організацією політичної партії "Команда Михайлішина").

    Реклама на dsnews.ua