• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Як поліція охоронятиме виборчі комісії: ЦВК роз'яснила деталі

Реклама на dsnews.ua

Центральна виборча комісія затвердила Роз’яснення щодо здійснення охорони приміщень виборчкомів під час місцевих виборів

Про це йдеться у повідомленні пресслужби ЦВК, передає "ДС".

Зокрема, Центрвиборчком звернув увагу на те, що поліція зобов’язана забезпечити цілодобову охорону приміщень територіальних комісій за їх зверненням.

У Роз’ясненні визначено, що до дня голосування поліцейські обов’язково охороняють приміщення ТВК з моменту отримання виборчих бюлетенів і до їх передачі відповідним виборчим комісіям. А в разі неможливості такої передачі – до їх погашення у встановленому Виборчим кодексом порядку. Відповідно, дільничних комісій – з моменту отримання бюлетенів від ТВК до дня голосування.

ЦВК також акцентувала, що поліція здійснює превентивну та профілактичну діяльність щодо запобігання правопорушенням, виявляє причини та умови, що сприяють їх вчиненню, та вживає у межах своєї компетенції заходів для їх усунення.

"А також – вживає заходів з метою виявлення кримінальних, адміністративних правопорушень, та заходів, спрямованих на усунення загроз життю і здоров’ю фізичних осіб і публічній безпеці. Окрім того – здійснює своєчасне реагування на заяви та повідомлення про кримінальні, адміністративні правопорушення або події", — додали у ЦВК.

Як писала "ДС", протягом минулої доби, 8 жовтня, поліцейські відкрили 15 кримінальних проваджень за фактами порушень виборчого процесу.

    Реклама на dsnews.ua