• USD 28.3
  • EUR 33.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Мешканцям Запоріжжя пообіцяли гроші за зміну виборчої адреси: поліція відкрила провадження

Реклама на dsnews.ua

У Запоріжжі поліція викрила спробу масової зміни виборчих адрес з метою фальсифікації місцевих виборів

Про це йдеться у повідомленні Міністерства внутрішніх справ, передає "ДС".

До Дніпровського відділу поліції в Запорізькій області надійшла скарга на масове підвезення громадян до Запорізького відділення ведення реєстру виборців для зміни виборчої адреси. Припускалося, що це може бути підставою для фальсифікацій під час виборів.

Правоохоронці зʼясували, що з 5 вересня у цьому відділенні свої виборчі адреси змінили понад 400 мешканців Запоріжжя, 76 з яких прибули 9 вересня.

"Громадяни, які знаходились у відділенні, пояснили, що хочуть змінити виборчі адреси з основного місця мешкання у Запоріжжі до інших населених пунктів, розташованих на території Запорізького району. Однак всі опитані називали непереконливі та плутані причини своїх дій", — кажуть у МВС.

За свідченнями громадян, їхнім координатором виявився 29-річний мешканець Запоріжжя, який пропонував гроші за зміну виборчої адреси.

За якого кандидата треба буде віддати голос, учасникам фальсифікації не повідомили – обіцяли сказати напередодні голосування.

Слідчі відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 158 Кримінального Кодексу України (надання неправдивих відомостей до органу ведення Державного реєстру виборців або фальсифікація виборчих документів, документів референдуму, підсумків голосування або відомостей Державного реєстру виборців).

Вирішується питання щодо повідомлення про підозру координатору й учасникам схеми.

Як писала "ДС", міністр внутрішніх справ Арсен Аваков записав відеозвернення з нагоди місцевих виборів.

    Реклама на dsnews.ua