• USD 26.3
 • EUR 30.4
 • GBP 35.9
Спецпроєкти

Квартири на вторинному ринку: що необхідно врахувати при покупці квартири від господаря

Причини для покупки житла на вторинному ринку можуть бути абсолютно різними. Хтось хоче відразу ж отримати в користування квартиру, в якій не потрібно буде проводити всі етапи ремонту. Інші ж люди роблять вибір на користь житла в історичному центрі міста, де практично всі доступні квартири вже були в користуванні у власника

Реклама на dsnews.ua

Але незалежно від причин, до підбору житла слід підійти з усією відповідальністю. Вибирати вторинне житло варто тільки на перевірених ресурсах, наприклад, DOM.RIA або ж знайти відповідального ріелтора.

Потенційні проблеми з квартирою на вторинному ринку

Ринок нерухомості влаштовано таким чином, що навіть покупка квартири в новобудові може обернутися купою численних проблем, в силу несумлінності забудовника. У випадку ж із вторинним житлом потенційні підводні камені виглядають наступним чином:

 1. Квартира може перебувати під забороною відчуження, що зробить її використання неможливим.
 2. Житло може бути юридично поділене між кількома власниками, що призведе до необхідності отримати згоду на продаж від кожного з них.
 3. На даному об'єкті можуть бути прописані діти, які не досягли повноліття. Причому навіть після придбання квартири для їхньоъ виписки доведеться отримувати згоду.

В цілому, більшість проблем такого характеру пов'язані з недобросовісністю господаря і приховуванням конкретних деталей про історію квартири. Втім, потенційних неприємностей можна уникнути, якщо знати, на що слід звертати увагу під час переговорів.

На чому необхідно зосередити увагу в ході покупки вторинного житла

В першу чергу, слід перевірити, хто є дійсним власником квартири. Особливо важливою ця перевірка може бути в контексті того, коли продажем займається родич, що представляється довіреною особою власника.

Потім особистість власника слід перевірити по низці реєстрів. Якщо його дані знаходяться в реєстрі боржників або учасників судових процесів, такі ознаки можуть змусити засумніватися в необхідності угоди.

В ході перевірки документації на квартиру слід вимагати виключно оригінали, ніяких копій. Актуальність права власності можна дізнатися в Держреєстрі нерухомого майна.

Поширеною особливістю серед вторинного житла є перепланування в квартирі, які не узгоджувалися з відповідними органами. У разі купівлі житла відповідальність може лягти на нового власника. Потрібну інформацію можна отримати в БТІ.

Ну і не варто забувати про найбільш базові ознаки невдалої квартири для покупки. При огляді слід звернути увагу на загальний стан житла — наявність цвілі, стан комунікаційних систем. Неналежний технічний стан в перший же рік після придбання може обернутися дорогим ремонтом, і про це слід знати.

На що ще варто звернути увагу

Купівля житла — це інвестиція з оглядкою на перспективу. Щоб проживання було комфортним, свій вибір слід будувати на таких аспектах:

 • торгова і соціальна інфраструктура;
 • екологічна ситуація;
 • розташування щодо транспортних розв'язок;
 • наявність парковки в пішій доступності.

Впевнені, що наші поради допоможуть вам зробити правильний вибір на ринку вторинного житла.

  Реклама на dsnews.ua