• USD 29.3
  • EUR 30.1
  • GBP 35.1
Спецпроєкти

Більше не ліверна ковбаса? Мельник "хотів би особисто подякувати" Шольцу

Візит канцлера Німеччини Олафа Шольца в Україну та публічна обіцянка поставити системи ППО вселяють надію

Посол України у Німеччині Андрій Мельник
Посол України у Німеччині Андрій Мельник
Реклама на dsnews.ua

Про це посол України у Німеччині Андрій Мельник заявив у токшоу Maybrit Illner на телеканалі ZDF, передає "ДС".

"Це був важливий візит для України. Можливо, і для самого Шольца, який зміг скласти уявлення про руйнування", – вважає дипломат.

Попри продовження критики нерішучості Берліна з постачанням зброї, Мельник "хотів би особисто подякувати канцлеру: Німеччина зламала лід".

Під цими словами він мав на увазі не лише усне схвалення європерспектив України, а й насамперед обіцянку постачання системи ППО Iris-T німецького виробництва.

"Це історична можливість для Німеччини зробити набагато більшою вже сьогодні", – сказав посол.

Щодо словесної підтримки Шольцем та його колегами по візиту до Києва 16 червня надання Україні статусу кандидата на вступ до ЄС дипломат наголосив: це не подарунок, тому що Україні "є що запропонувати".

"Жодна країна не виграла від розширення ЄС на схід більше ніж Німеччина", – переконаний він.

У німецьких ЗМІ оцінили його вчорашні слова на адресу Шольца – "Мельник був раптово поступливим", "зазвичай бурхливий у висловлюваннях дипломат несподівано виглядав ручним".

Як писала "ДС", Мельник розкритикував попередню відмову канцлера Олафа Шольца їхати до Києва. Тоді український дипломат порівняв німецького лідера із ображеною ліверною ковбасою. Пізніше, коли Мельник зустрівся із критикою з приводу свого художнього порівняння, відмовився вибачатися.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua