• USD 27.2
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Данілов сказав, як громадяни Білорусі зможуть потрапити до України

Громадяни Білорусі зможуть спокійно потрапити до України та у Києві готові співпрацювати з простими білорусами

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив секретар Ради нацбезпеки та оборони Олексій Данілов, передає "ДС" із посиланням на "Укрінформ".

"Ми не маємо заперечень, які стосуються простих громадян Білорусі. Ми готові їх пропускати, готові з ними співпрацювати, як було завжди. Але якщо виникнуть ситуації з тими людьми, 16 тисяч яких перебувають на території Білорусі, наша країна має на них відповідати", — сказав Данілов.

Він зазначив, що питання з біженцями на білоруському кордоні також стосується біологічної безпеки України. За словами Данілова, є інформація щодо стану здоров'я людей, які перебувають на кордоні Білорусі, є дані про померлих. Він наголосив, що невідомо, від чого саме померли люди.

У той же час Данілов запевнив, що держава вживатиме всіх дій, необхідних для того, щоб не лише захистити кордони, а й запобігти поширенню COVID-19.

Як повідомляла "ДС", секретар Ради нацбезпеки та оборони Олексій Данілов за підсумками наради у Луцьку заявив, що на кордоні Білорусі з Польщею перебуває близько 16 тисяч так званих мігрантів і ця криза є не гуманітарною проблемою, а спецоперацією Росії. Він також заявив, що в Україні немає кримінальної відповідальності за незаконний перетин кордону. Але лишилася кримінальна стаття за допомогу нелегалам.

Голова СБУ Іван Баканов вважає малоймовірним прорив потоку мігрантів із Білорусі до України.

Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський заявив, що у разі загострення міграційної ситуації на кордоні з Білоруссю може бути введений режим надзвичайного стану у прикордонних областях.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua