• USD 28.3
  • EUR 33.2
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Голос Києва. Хто стане головним супротивником Притули - Зеленський чи Порошенко

Вибори Притула не виграє, але може добряче зіпсувати рейтинг конкурентам. В першу чергу — "Слузі народу"

Реклама на dsnews.ua

Сьогодні, 11 серпня, під час зборів партії "Голос" телеведучий і шоумен Сергій Притула заявив, що вирішив балотуватися в мери Києва. "Я дуже чекав на цей день.. Я розумію скепсис людей, але хочу сказати, що я з великим задоволенням йду на ці вибори. Я збираюся робити історію успішного Києва, я йду з командою справжніх професіоналів — ви не знайдете там весільних фотографів, моїх кумів або учасників шоу "Вар'яти", — сказав Притула.

Відомий гуморист фактично продовжив справу колеги по шоубизу, музиканта Олександра Положинського, який днями заявив, що може балотуватися на посаду мера Луцька на майбутніх місцевих виборах. Втім, потрапив у політику Притула все ж раніше – ще минулого року, коли перед парламентськими виборами отримав 30 місце в списку "Голосу". Тоді Вакарчук нібито пропонував йому місце в 10-ці, але комік не погодився, бо хотів прийти в політику не один, а з командою людей, "які зможуть щось вирішувати".

Розмови про те, що Притула буде йти в мери Києва, почалися тоді ж, перед парламентською кампанією, а колишній лідер "Голосу" Вакарчук вельми туманно відгукувався про можливість такого рішення. Зараз же перспективи свіжоспеченого кандидата в мери Києва залежать від декількох речей.

Одна з найважливіших — співпраця з нинішньою керівницею "Голосу". Зараз шоумен щільно координує свою діяльність і роботу в партії з Кірою Рудик. У своєму недавньому інтерв'ю Рудик прямо заявила, що Петро Порошенко – головний ворог "Голосу". У разі, якщо Притула, як і Рудик, почне критикувати Порошенко і "ЄС", намагаючись відібрати у них електоральні бали, то до відчутних результатів це не приведе — навряд чи Притула зможе отримати голоси проукраїнськи налаштованого електорату, граючи на чварах між двома ідеологічно близькими партіями. А ось рейтинг "Слуги народу" в Києві цілком може постраждати через Притулу — йому можуть віддати свої голоси виборці, які не хочуть підтримувати "старих політиків", але при цьому критично налаштовані до Ірини Верещук.

Втім, рейтинг СН під загрозою і в тому випадку, якщо головним об'єктом критики Притула обере Зе-команду. Експерти прогнозують, що шоумен зможе відкусити досить значну частину її електорату, і, можливо, набрати 12-15% — за деякими даними, зараз рейтинг Притули коливається в межах 7-8%. Так що хтозна — може Притула навіть до другого туру виборів вийде.

Схоже, в СН вже розуміють своє хитке становище у разі, якщо представник "Голосу" почне боротися з партією президента. Скандального депутата Олександра Дубинського буквально розлютила така ситуація. "Дико вибачаюся, попередьте хтось Притулу, що повторити подвиг Вакарчука і потім втекти з Києва, привівши туди непотрібних соросят, — не вийде. Всі вже знають ціну вашому голосу. На*** такий голос не потрібен, простіше кажучи", — написав Дубинський.

Звичайно, варто враховувати, що сам Дубинський націлився в мери Києва від партії "Слуга народу", але затія провалилася, тож у словах нардепа напевно є якась доля заздрощів.

Реклама на dsnews.ua

Звісно, можна припустити, що Притула займе нейтральну позицію і буде будувати свою кампанію на гаслах про майбутнє, а не минуле. Мовляв, головне — не політичні розборки, а життя міста. Але українському виборцю без драми нудно. До того ж, відкритим залишається питання спонсорів: Кіра Рудик чесно зізналася, що грошей у партії майже не залишилося. За які кошти "Голос" буде вести кампанію в столиці — велике питання. Задати його, до речі, самому кандидату, у журналістів не вийшло — відразу після урочистого проголошення рішення відправити Притулу на столичні вибори, шоумен поспішно покинув захід.

Якщо Притула не помилиться з вибором стратегії, то цілком може з шоумена перетворитися на політика. У соцмережах вже підкреслюють, що він давно відомий як волонтер, так що різноманітні організаційні питання новому кандидату в столичні мери не в дивину. Вибори Притула, звичайно, не виграє — за результатами опитування Центру Разумкова у червні-липні 2020 року, майже 44% киян готові проголосувати за Віталія Кличка. Але участь у виборах столичного голови може дати притулі непоганий шанс забезпечити собі майбутнє в політиці. При цьому ще й неабияк зіпсувавши результати "Слуги народу", навіть не критикуючи команду президента відкрито.

    Реклама на dsnews.ua