• USD 36.6
  • EUR 37.2
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

Шукають виправдання: у Нацгвардії відреагували на рішення Верховного суду РФ щодо "Азову"

Загін спеціального призначення "Азов" входить до структури Національної гвардії України та визнання його в Росії терористичною організацією є спробою виправдати страту військовополонених у колонії в Оленівці Донецької області.

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у заяві Національної гвардії, повідомляє "ДС".

"Через власні наративи та пропаганду у своїх та іноземних ЗМІ, Росія прагне зробити "Aзов" так званим "неонацистським полком". Задля цього РФ постійно вигадує та поширює різні жахливі історії про його діяльність, його воїнів робить об'єктом залякування людей у Росії та світі", — йдеться у заяві.

У Нацгвардії зазначили, що Росія намагається виправдати воєнний злочин у Оленівці і тому визнала "Азов" терористичною організацією.

"Однак ініціатори законів, керувалися створеним у власних ЗМІ образом і навіть не розуміли, що йдеться про окремий загін спецпризначення державної структури, а не про неформальну парамілітарну групу", — сказано в повідомленні.

У Нацгвардії додали, що окремий загін спеціального призначення "Aзов" входить до складу 12-ї бригади оперативного призначення Національної гвардії України. Це не окремий "полк", а структурний підрозділ у складі Національної гвардії у підпорядкуванні Міністерства внутрішніх справ.

Нагадаємо, Верховний суд Росії визнав український полк "Азов" так званою "терористичною організацією". Країна-агресор заборонила його діяльність на своїй території.

В "Азові" у відповідь заявили, що найбільшим у світі терористом є сама Росія.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua