• USD 36.6
  • EUR 38.3
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

Кабмін повністю заборонив експорт товарів до Росії

Кабінет міністрів України прийняв постанову про заборону вивезення товарів з України на митну територію РФ

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Відповідне рішення уряд ухвалив на засіданні 27 вересня, передає "ДС" із посиланням на Міністерство економіки.

Ця постанова передбачає заборону вивезення за межі митної території України товарів за зовнішньоекономічними контрактами, торговельною або країною призначення яких є Росія. Постанова буде діяти до дня припинення або скасування воєнного стану та припинення застосування РФ недружніх дій проти України.

Перша віцепрем’єр-міністерка України – міністерка економіки Юлія Свириденко пояснила, що з початку війни експорт товарів до РФ де-факто було зупинено. Але тепер це закріплено і на правовому рівні.

"Ця постанова — ще один з багатьох інструментів економічного впливу. Розуміємо, що санкції – це засіб не лише реагування на військову загрозу, а й упередження агресії в майбутньому", — заявила вона.

За прогнозами уряду це рішення не матиме негативних економічних наслідків. За даними статистики, з березня по червень 2022 року експорт українських товарів на територію РФ склав всього 4,2 мільйона доларів. Переважно це була продукція з чорних металів на 4,189 мільйона доларів і хімічна продукція на 57,2 тисячі доларів.

Для порівняння: тільки в січні 2022 року українські підприємства експортували до РФ товари на 250 мільйонів доларів.

Крім того, ембарго на експорт допоможе українським компаніям, які мали контрактні зобов’язання перед суб’єктами РФ, встановити юридичну чіткість у питанні невиконання контрактів. І тепер вони зможуть сконцентрувати активність на інших ринках, додали у Мінекономіки.

Нагадаємо, Польща, країни Балтії та Ірландія подали 9-сторінковий список, який включає заборону експорту високотехнологічної продукції, зокрема смартфони, радарне обладнання та лазерні прилади.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua