• USD 36.6
  • EUR 36.1
  • GBP 41.1
Спецпроєкти

Як працюватиме "електронна черга" на кордоні: пояснення Мінінфраструктури

Електронна черга на кордоні України запрацює у жовтні

"Електронна черга" на кордоні
Електронна черга на кордоні України запрацює у жовтні
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Міністерства інфраструктури, передає "ДС".

Проєкт "Електронна черга перетину кордону" втулюють на прикордонних автомобільних пунктах пропуску. Система дозволятиме перевізникам попередньо записатись і приїхати на пункт пропуску у заздалегідь призначений час.

Зареєструватись в електронній черзі можна буде через спеціальний сайт. Наразі він у розробці, у тестовому режимі запрацює вже у жовтні. Згодом створять спеціальний додаток, функціонал якого буде постійно розширюватися.

У міністерстві зазначили, що на сьогодні в живій черзі на узбіччі доріг, що ведуть до прикордонних пунктів пропуску, водії чекають по тижню і більше. Кожен день такого простою однієї автівки для перевізника виливається у збитки до 400 євро.

У Мінінфраструктури зауважують, що сама по собі електронна черга не розв'язує питання простою вантажів — це залежить винятково від пропускної здатності прикордонних пунктів пропуску.

"Між тим попереду – зима. Очікування черги вздовж трас у мороз, по-перше, некомфортно, а по-друге, призводить до ще більших витрат водіїв. "Е-черга" надаватиме зручний та зрозумілий для користувачів сервісу, який дозволить економити час та чекати проїзду через кордон на будь-якій зручній локації", — прокоментував заступник міністра інфраструктури Мустафа Наєм.

Система електронної черги для вантажівок буде інтегрована з базами даних митниці та прикордонної служби. Це потрібно, зокрема, щоб виділити окремі авто в пріоритетну чергу: йдеться про ті, що везуть продукти, які швидко псуються. Вони перераховані в Українській класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності – групи товарів з 1 до 24. Що саме їде на кордон у кожній автівці система буде дізнаватись з митної декларації.

"Крім того, людське втручання в систему виключено повністю. Жодного ручного регулювання черги не буде", — прокоментував заступник міністра інфраструктури з питань цифрового розвитку Анатолій Комірний.

Електронна черга перетину кордону буде безкоштовною. Заїжджати до сервісної зони водіям необов'язково. Де і як очікувати проїзду через кордон — перевізник обиратиме самостійно, а система сповіщатиме автоматично телефоном, коли саме час під’їжджати до пункту пропуску.

У разі, якщо рух черги затримується чи пришвидшується, водій також отримає сповіщення заздалегідь.

Спочатку система буде впроваджена лише на одному пункті пропуску. Після випробувань та вдосконалення — масштабована на всі пункти.

Як писала "ДС", в Одеській області відновили ділянку залізниці Березино (Україна) — Басарабяска (Молдова), потяги ходитимуть нею в обхід самопроголошеного Придністров'я.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua