• USD 36.6
  • EUR 35
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Кількість українців, готових підтримати Зеленського на президентських виборах, дещо зросла, — опитування

За президента Володимира Зеленського на виборах глави держави готові проголосувати 20% українців або 28% серед тих, хто визначився і піде на вибори. Водночас, порівняно з груднем 2021 року, його підтримка дещо зросла

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

На це вказують підсумки дослідження "Президентські та парламентські рейтинги: лютий 2022 року", презентованого Українським інститутом майбутнього.

Якби вибори президента відбулися найближчої неділі, за чинного главу держави Володимира Зеленського були б готові проголосувати 20% українців або 28% серед тих, хто визначився і піде на вибори. У грудні 2021 року було 18% і 25% відповідно.

На другому місці — лідер "Європейської солідарності" Петро Порошенко. Його готові підтримати 11% українців або 15% серед тих, хто визначився і піде на вибори. У грудні було 11% і 16% відповідно.

Третій — Юрій Бойко: 8% і 11% підтримки (було 7% і 10% відповідно).

Також у першій п'ятірці — Юлія Тимошенко та Ігор Смешко.

У другій п'ятірці — Дмитро Разумков, Євгеній Мураєв, Володимир Гройсман, Олег Ляшко і Віктор Медведчук.

У другому турі в парі Зеленський-Порошенко чинний глава держави отримав би 36% голосів (або 60% серед тих, хто визначився і піде на вибори). Порошенко — 24% і 40% відповідно.

У парі Зеленський-Бойко чинний президент мав би 40% голосів (або 64% серед тих, хто визначився і піде на вибори). Юрій Бойко — 22% і 36% відповідно.

У парі Порошенко-Бойко виграв би п'ятий президент: 30% голосів (або 54% серед тих, хто визначився і піде на вибори). У Бойка було б 25% і 46% відповідно.

Дослідження проводилося серед 2400 респондентів у період з 8 лютого по 18 лютого 2022 року. У цілому, вибірка репрезентує доросле населення України (віком 18 років і старше). Статистична похибка не перевищує 2%.

Як писала "ДС", політолог Володимир Фесенко вважає, що для рейтингів президента Володимира Зеленського та його партії "Слуга народу" зараз головний ризик становить не п'ятий президент Петро Порошенко, а соціально-економічна ситуація.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua