• USD 27
  • EUR 31.8
  • GBP 37.2
Спецпроєкти

Кремль почне ескалацію: Подоляк назвав позитив від угоди по "Північному потоку-2"

Угода між США і Німеччиною по запуску магістрального газопроводу "Північний потік-2" тільки посилить позиції України в протистоянні з Росією

Фото Українська правда
Реклама на dsnews.ua

Про це пише радник глави Офісу президента Михайло Подоляк у своїй колонці на сайті "Кореспондент", передає "ДС".

За його словами, Росія з початку 2000-х років вкладає гроші в "скупку груп впливу" в Європі і пропаганду, а також намагається довести ненадійність України, як транзитера, за допомогою постійних газових воєн і прямої військової агресії.

"Глобальна політика надзвичайно цинічна, часто боягузлива і завжди оманлива. Є тільки конкретні "національні інтереси" тут і зараз, які нерідко б'ють по національним інтересам партнерів. Навіть більше, ніж це роблять вороги. А з точки зору класичної пропаганди "національними інтересами" можна виправдати будь-яку непристойну поведінку... Україна, хоче це хтось усвідомлювати чи ні, далеко не "центр всесвіту"... Наші справжні інтереси, які, до речі, до сьогоднішнього дня, не дуже виразно проговорювалися, як і раніше враховуються з великими труднощами", — написав він.

При цьому Подоляк побачив і позитивні сторони від підписання даної угоди.

"Надзвичайна медійна впізнаваність і не менш надзвичайна скандальність Нордстріма — самі по собі великі контрпропагандистські цінності. Тому що занадто багато людей уже розуміє, хто є хто і хто яку міру відповідальності несе. І якщо РФ знову таки спровокує чергову ескалацію (а вона спровокує, тому що інакше самозберігатися не вміє, крім як лякати сусідів і світ зброєю), то у цього вже будуть цілком конкретні відповідальні сторони — США і Німеччина. У будь-яких, включаючи юридичний, сенсах. Адже це зафіксовано в офіційному документі", — звернув увагу він.

За словами радника голови ОП, таке завершення історії з "Північним потоком-2" посилить переговорні позиції України.

"Тому що ми ж точно попереджали про всі ризики. І тому що підписанти точно ці ризики розуміють, а отже в будь-якому випадку несвідомо розуміють подвійність своєї поведінки", — резюмував він.

Як повідомляла "ДС", в угоді по "Північному потоку-2" зазначено, що Німеччина зобов'язується ввести санкції проти Росії в разі, якщо Кремль буде використовувати газ як енергетичну зброю проти України.

Німеччина також взяла на себе зобов'язання впливати на Росію для підписання нового контракту на транзит газу територією України після 2024 року строком до 10 років.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель вважає хорошим кроком німецько-американську угоду по газопроводу "Північний потік-2", але визнає, що вона не вирішує всіх розбіжностей. А президент США Джо Байден визнав, що його команда після приходу до влади вже не могла зупинити запуск проєкту.

Прессекретар МЗС Олег Ніколенко заявив, що українська сторона не вступала в переговори і узгодження пакету домовленостей США і Німеччини по газопроводу "Північний потік-2". Україна проводитиме консультації з Єврокомісією і Німеччиною з приводу запуску газопроводу.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua