• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

КСУ займеться справою про призначення Ситника директором НАБУ 9 липня

Конституційний суд визначився з датою розгляду справи щодо відповідності Конституції України призначення Артема Ситника директором Національного антикорупційного бюро

Директор НАБУ Артем Ситник. Фото: УНІАН
Директор НАБУ Артем Ситник. Фото: УНІАН
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби КСУ, передає "ДС".

Засідання призначено на 9 липня, початок - о 10.00.

Справу за конституційним поданням 51 народного депутата буде розглядати Велика палата КСУ.

Також запланована відеотрансляція на офіційному сайті Конституційного суду.

Автори подання вважають, що при призначенні Ситника п'ятий президент Петро Порошенко вийшов за межі своїх конституційних повноважень. На їхню думку, призначення порушує ч. 4 ст. 5 Основного Закону і суперечить положенням ч. 2 ст. 6, ч. 2 ст. 8, ч. 2 ст. 19, п. 31 ч. 1 ст. 106, які містять вичерпний перелік повноважень президента України і зобов'язують видавати акти на підставі Конституції України.

Депутати посилаються на те, що закони надають президенту України право призначати на посаду, звільняти з посади директора НАБУ (а також директора ДБР), але в ст. 106 Конституції України повноваження президента призначати на таку посаду немає.

Президент Володимир Зеленський незабаром після свого обрання намагався закрити цю законодавчу прогалину, але його конституційних поправок не підтримала Верховна Рада. Тому, вважають депутати, указ № 218/2015 не відповідає Конституції.

Як повідомляла "ДС", 28 квітня комітет ВР з питань правоохоронної діяльності підтримав законопроєкт про неможливість корупціонерам працювати в антикорупційних органах. Цей документ дозволить звільнити голову НАБУ Артема Ситника.

У травні 2019 р. Державне бюро розслідувань (ДБР) відкрило кримінальне провадження щодо голови НАБУ Артема Ситника. Його звинуватили в тому, що він безкоштовно відпочивав в елітних мисливських угіддях господарства "Поліське-Сарни" у Рівненській області, а рахунок за нього оплачував його друг, бізнесмен Микола Надейко. Надейко платив не лише за проживання в готелі, але і за їжу і дорогі розваги.

Суд прийшов до висновку, що Артем Ситник в порушення вимог ч. 2 ст. 23 Закону "Про запобігання корупції" отримав від громадянина подарунок, що перевищує дозволений законом розмір сукупної вартості подарунків (не більше 1921 грн), чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією в частині 1 статті 172-5 КупАП.

Ситник сплатив штраф до 3,4 тис. грн і був внесений до офіційного реєстру корупціонерів Національного агентства з запобігання корупції.

21 травня цього року в КСУ надійшло подання 51 народного депутата щодо відповідності Конституції указу президента "Про призначення А. Ситника директором Національного антикорупційного бюро України".

    Реклама на dsnews.ua