• USD 26.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Лояльні до Зеленського ЗМІ готові виступити проти Офісу президента, — Денисенко

Реакція медіаспівтовариства на напад глави "Укрексімбанку" Євгена Мецгера на журналістів свідчить про те, що навіть лояльні ЗМІ в разі загрози своїм співробітникам виступлять проти Офісу президента

dsnews.ua
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив директор Українського інституту майбутнього Вадим Денисенко під час пресконференції в Інформаційному центрі "Система", передає "ДС".

За його словами, тимчасове відсторонення Мецгера від займаної посади є політтехнологічної помилкою. Главу "Укрексімбанку", говорить експерт, необхідно було звільняти протягом 24 годин після інциденту.

"Вдруге за 2,5 роки об’єдналися всі ЗМІ. Вони в один момент виступили проти керівника "Укрексімбанку". Цей момент змусив Офіс президента швидко відреагувати. Якби не було такої консолідації ЗМІ, нічого б не було. І це один із дзвіночків для Володимира Зеленського та його команди. Треба розуміти, що в певних моментах навіть, здавалося б, абсолютно лояльні ЗМІ можуть виступити проти Офісу президента, коли зачіпають їхні корпоративні права", — зазначив експерт.

Керівник Українського інституту майбутнього пояснив, що кожен журналіст екстраполював цей конфлікт на себе. "І коли ти екстраполюєш це на себе — починаєш захищатися. І це та річ, на яку, по-моєму, в Офісі президента не звернули увагу", — додав Денисенко.

Як повідомляла "ДС", на журналістів "Схем" напали в державному "Укрексімбанку" під час запису інтерв'ю з головою правління цієї фінустанови Євгеном Мецгером. Пізніше журналістам вдалося відновити відео з нападом.

В "Укрексімбанку" звинуватили журналістів "Схем" в спробі протиправно заволодіти інформацією з обмеженим доступом, однак, судячи з запису, конфлікт стався після питання журналістів про можливу видачу банком багатомільйонного кредиту людині, яка проживає на території, контрольованій терористичною організацією "ДНР".

Мецгеру вже вручили дві підозри за ч.ч. 1, 3 ст. 171, ч. 2 ст. 146 КК України — перешкоджання законній професійній діяльності журналістів та незаконне позбавлення волі. Пізніше про підозру повідомили двом працівникам "Укрексімбанку".

Відзначимо, що Мецгер пов'язаний зі студією Зеленського "95-й квартал". Його дружина Юлія є близькою подругою актриси Олени Кравець з "Кварталу". У 2019 році вона увійшла за квотою президента Володимира Зеленського в наглядову раду ПриватБанку.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua