• USD 26.4
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Мецгеру вручили підозру

Голові правління "Укрексімбанку" Євгену Мецгеру вручили підозру про перешкоджання роботі журналістів програми "Схеми"

Реклама на dsnews.ua

Про це Мецгер заявив на своїй сторінці в Facebook, інформує "ДС".

"Отримав підозру від прокуратури. Правоохоронці сьогодні о 9 ранку приїхали до мене додому і вручили документ. Вчора вони чомусь приїжджали в приміщення банку, але я вже не мав законних підстав там знаходиться після того, як написав заяву про відсторонення від виконання обов'язків", — розповів Мецгер.

Він також заявив, що готовий в повному обсязі співпрацювати зі слідством.

"Глибоко переконаний, що свобода слова — це важлива складова розвитку України. Ще раз хочу принести щирі вибачення перед журналістською спільнотою та особисто перед Кирилом Овсяним та Олександром Мазуром", — додав Мецгер.

За даними поліції, підозра в цій справі вже вручили двом особам. Зараз дізнавачі разом з процесуальними керівниками вивчають участь третьої особи, дії якого зафіксовані на відео, опублікованому журналістами, і причетність інших осіб.

Як повідомляла "ДС", на журналістів "Схем" напали в державному "Укрексімбанку" під час запису інтерв'ю з головою правління цієї фінустанови Євгеном Мецгером. Пізніше журналістам вдалося відновити відео з нападом.

Поліція почала кримінальне провадження за фактом перешкоджання професійній діяльності журналістів.

В "Укрексімбанку" звинуватили журналістів "Схем" в спробі протиправно заволодіти інформацією з обмеженим доступом, однак, судячи з запису, конфлікт стався після питання журналістів про можливу видачу банком багатомільйонного кредиту людині, яка проживає на території, контрольованій терористичною організацією "ДНР".

Відзначимо, що Мецгер пов'язаний зі студією Зеленського "95-й квартал". Його дружина Юлія є близькою подругою актриси Олени Кравець з "Кварталу". У 2019 вона увійшла за квотою президента Володимира Зеленського в наглядову раду ПриватБанку.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua