• USD 28.4
  • EUR 33.7
  • GBP 37.8
Спецпроєкти

"Нахабна атака": Сійярто незаконно агітував угорців Закарпаття за партію і мера

Реклама на dsnews.ua

Міністр зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Петер Сійярто на своїй сторінці в соціальній мережі закликав жителів Закарпатської області віддати свої голоси на місцевих виборах за конкретну партію і кандидата в мери одного з міст регіону

Про це повідомила у своєму Facebook народний депутат від "Європейської солідарності" Іванна Климпуш-Цинцадзе, передає "ДС".

"Петер Сійярто грубо втрутився в українські вибори. Його заклик до угорців підтримати одну з політичних сил і мера на Закарпатті, та ще й у день виборів – безпрецедентний акт зневаги до іноземної держави з боку члена Європейського Союзу. Це неприпустима поведінка", — підкреслила вона .

Нардеп заявила, що висловлювання Сійярто мають "отримати належну правову і політичну оцінку". Вона висловила надію, що МЗС України, а також європейські партнери відреагують на заяви угорського міністра.

"Адже це атака не лише на українські вибори, зухвальство заяви свідчить про те, що це атака на саму демократію у Європі, на її принципи поваги та добросусідства", — резюмувала Климпуш-Цинцадзе.

Як писала "ДС", громадянська мережа "ОПОРА" зафіксувала незаконну агітацію державного секретаря Угорщини з питань національної політики Яноша Арпада Потапі під час поїздки по Закарпатській області. Існують відеозаписи, де він на зустрічі з угорської громадою відкрито закликав голосувати за "КМКС "Партія угорців України". Згідно із законодавством України, іноземці не мають права брати участь в агітації на виборах.

Міністерство закордонних справ України заявило 20 жовтня, що неодноразово фіксувало ознаки політичної агітації державними службовцями Угорщини під час їх візитів до Закарпатської області. У відомстві закликали правоохоронні структури "дати свою оцінку" цим діям.

У МЗС Угорщини заперечують, що угорські чиновники займаються політичною агітацією під час візитів в Закарпатську область.

    Реклама на dsnews.ua