• USD 27.1
  • EUR 33
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Нардеп поскаржилася на "хитрих" суддів КСУ і допустила подальший зрив засідань

Судді Конституційного суду України можуть і далі блокувати роботу КСУ, як це сталося сьогодні, 10 червня

Реклама на dsnews.ua

Про це заявила нардеп від "Слуги народу", представник Кабміну в Конституційному суді Ольга Совгиря в ефірі телеканалу "Україна 24".

"Є імовірність (що кожне засідання КСУ буде блоковане – ред.), є такий ризик. Але сам КСУ не відкриває провадження щодо конституційності указів президента про звільнення Касмініна і Тупицького, тобто вони й не відмовляють, і не відкривають провадження. Це колегія з трьох суддів, які не можуть вирішити. Мають бути цивілізовані форми реагування на будь-які ситуації. Якщо судді КСУ реагують нецивілізовано – у мене тоді запитання", — сказала вона.

На думку депутата, судді КСУ вдаються до хитрощів.

"Я не думаю, що це корупція, я думаю, що це процесуальні хитрощі, недобросовісні затягування розгляду справи. Звичайно, в цей час судді у повному складі отримують всю заробітну плату, всі гарантії соціального статусу за рахунок платників податків, за рахунок громадян. Зарплата у суддів КСУ є космічною. За таку зарплату вони мають забезпечувати верховенство права і Конституції, а не ми щодня маємо чути, що в КСУ якісь нескінченні скандали", — сказала вона.

Як повідомляла "ДС", 10 червня шестеро суддів Конституційного суду України в ультимативній формі заблокували діяльність КСУ з вимогою забезпечити участь в засіданнях колишнього глави КСУ Олександра Тупицького.

Нагадаємо, 29 грудня 2020 року президент Володимир Зеленський відсторонив від виконання обовʼязків судді главу КСУ Олександра Тупицького. 26 лютого 2021 року Зеленський на місяць продовжив відсторонення Тупицького.

27 березня 2021 року Володимира Зеленського скасував указ президента від 14 травня 2013 року про призначення Олександра Тупицького і Олександра Касмініна суддями Конституційного Суду України. Представник президента в КСУ Федір Веніславський заявив, що таке рішення є законним і повʼязано з діями Тупицького, які легалізували анексію Криму.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua