• USD 26.7
  • EUR 31.3
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Обіцянки США щодо "Північного потоку-2" мають лягти на папір, — Єрмак

США під час візиту президента Володимира Зеленського пообіцяли Україні конкретні кроки у разі запуску російського газопроводу "Північний потік-2". Проте ці обіцянки мають "лягти на папір"

Реклама на dsnews.ua

Про це на форумі "Ялтинська європейська стратегія" заявив голова Офісу президента Андрій Єрмак, передає "ДС".

Глава Офісу Зеленського наголосив, що механізм санкцій проти "Північного потоку-2", який працював, був ефективний. Зараз Україна критикує ту позицію, яка склалася у міжнародних партнерів.

"Але і під час зустрічі з федеральним канцлером Ангелою Меркель, і під час візиту президента Зеленського до Вашингтону ми дійсно почули, особливо від американської сторони, про конкретні кроки, які будуть вжиті, коли наступить час. Але ми все ж чекаємо, що це ляже на папір", — сказав Єрмак.

Він зазначив, що зараз є приклад Будапештського меморандуму.

"І сьогодні Україна вимушена вірити не словам, а реальним крокам", — додав глава ОП.

Як писала "ДС", вчора, 10 вересня, російський "Газпром" заявив, що будівництво газопроводу "Північний потік-2" повністю завершене.

Нагадаємо, 21 липня США та Німеччина офіційно домовились про його завершення, опублікувавши спільну декларацію з обіцянками Україні.

Президент Володимир Зеленський під час візиту в США заявив, що Україна розраховує на гарантії з боку Сполучених Штатів у разі добудови та введення в експлуатацію російського газопроводу "Північний поток-2". Раніше він також заявляв, що Україна не погоджується на формат узгодженої позиції щодо "Північного потоку-2" між Німеччиною та США.

Посолка України у США Оксана Маркарова вважає, що попри те, що російський газопровід "Північний потік-2" фактично добудований, санкції ще можуть зупинити його.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua