• USD 36.6
  • EUR 39.8
  • GBP 45.3
Спецпроєкти

Питання надання винищувачів Україні розблоковане, — Подоляк

В Офісі президента України прокоментували можливе надання Україні винищувачів F-16 і підтвердили, що питання розблоковане

F-16
F-16
Реклама на dsnews.ua

Про це радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк сказав в ефірі телемарафону "Єдині новини", передає "ДС".

Як зазначив Подоляк, це питання має три складові.

"По-перше, є ініціатива Нідерландів про те, що вони готові передати Україні літаки F-16. Так, для певних завдань, для того, щоб ми остаточно закрили небо, бо це дуже ефективно, нам безумовно потрібні будь-які сучасні літаки. Не лише МіГи та "Сушки", але, в тому числі, F-15 і F-16", — зазначив радник.

По-друге, як підкреслив Подоляк, є конкретна безпосередня реакція США — що вони не будуть проти, якщо будь-хто із союзників передадуть певну кількість винищувачів Україні.

І третя складова, за словами радника, це логістичні переговори — коли і скільки літаків ми отримуємо.

"Але про це мають говорити ті країни, які надають нам літаки", — зауважив він.

І підкреслив, що не любить прогнозів чи оцінок, але сьогодні вже можна заявити, що питання надання винищувачів Україні розблоковане.

Як повідомляла "ДС", у липні 2022 року спікер командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат заявив, що Україна веде переговори із західними партнерами про постачання винищувачів F-15, F-16 або F-18.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua