• USD 26.8
  • EUR 31.9
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Рада і РНБО має терміново зібратися заради стратегії по "Північному потоку-2", — UIF

Український інститут майбутнього (UIF) вимагає проведення позачергового засідання Верховної Ради, а також Ради нацбезпеки і оборони для вироблення державної стратегії щодо угоди між США і Німеччиною про реалізацію проекту магістрального газопроводу "Північний потік-2"

Український інститут майбутнього UIF
Український інститут майбутнього UIF / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в заяві Українського інституту майбутнього, передає "ДС".

"З огляду на останні події, пов’язані з «Північним потоком – 2» та повним нерозумінням, як суспільства так і політикуму щодо кроків, які має здійснювати держава у цій ситуації, а також відсутності належної комунікації щодо цього питання зі сторони України, команда Українського інституту майбутнього наполягає на скликанні позачергового закритого засідання ВРУ у найкоротший термін. Під час засідання мають бути заслухані Міністр закордонних справ та Голова Генштабу Збройних сил України", — йдеться в заяві.

В Українському інституті майбутнього переконані, що найближчим часом Рада нацбезпеки і оборони має виробити план подальших дій. Зокрема, мова йде про залучення громадськості, комунікації, а також залученні лобістських компаній в США і країнах Євросоюзу.

Експерти UIF звертають увагу, що рішення по "Північному потоку — 2" є кризою, як в політиці, так і в сфері безпеки, яка загрожує стабільності держави. Крім того, фахівці звернули увагу, що домовленості були досягнуті незабаром після виходу статті президента Росії Володимира Путіна про "єдиний народ", де прямо зазначена можливість агресії РФ проти України.

"Зі свого боку Український інститут майбутнього готовий приєднатися до розробки стратегій та планів держави з метою протидії рішенням, які «грають на руку» країні-агресору та загрожують державній безпеці України", — сказано в заяві.

Як повідомляла "ДС", в угоді по "Північному потоку-2" зазначено, що Німеччина зобовʼязується ввести санкції проти Росії в разі, якщо Кремль буде використовувати газ як енергетичну зброю проти України.

Німеччина також взяла на себе зобовʼязання впливати на Росію для підписання нового контракту на транзит газу по території України після 2024 року строком до 10 років.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель вважає хорошим кроком німецько-американську угоду по газопроводу "Північний потік-2", але визнає, що вона не вирішує всіх розбіжностей. А президент США Джо Байден визнав, що його команда після приходу до влади вже не могла зупинити запуск проекту.

Прессекретар МЗС Олег Ніколенко заявив, що українська сторона не вступала в переговори і узгодження пакету домовленостей США і Німеччини по газопроводу "Північний потік-2". Україна проводитиме консультації з Єврокомісією і Німеччиною з приводу запуску газопроводу.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua