• USD 26.4
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Разумков сказав, чи підпише "закон про олігархів"

Спікер Верховної ради Дмитро Разумков намір підписати законопроєкт про деолігархізацію для можливості внести в нього зміни

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це голова парламенту заявив в ефірі телеканалу "НАШ", передає "ДС".

"Його не треба переголосовувати. Оскільки є процедура, але вона працює, якщо закон голосувався за регламентом згідно з Конституцією. Я як голова парламенту, вважаю, що було порушення регламенту. Тому запускати 131 статтю (регламенту ВР), переголосовувати якісь правки – це буде неправильно", — пояснив він.

На думку Разумкова, ситуацію можна виправити, якщо підписати законопроєкт і направити його на підпис президенту. Потім президент накладає вето і повертає до Верховної Ради зі своїми пропозиціями.

"Будуть проголосовані постанови, які фактично блокують (підпис законопроєкту). Я сподіваюся, що до цього часу комітет видасть коректний текст, за який голосувала ВР, без маніпуляцій. Якщо це відбудеться, в той же день я підпишу закон і направлю на підпис президенту.Тільки він повернеться з вето або підписом президента, ми обов’язково його оприлюднимо у "Голосі України", — додав Разумков.

Як писала "ДС", 23 вересня Верховна Рада прийняла закон про олігархів: законопроєкт №5599 у другому читанні підтримали 279 народних депутатів.

Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що процедура при голосуванні за закон про олігархів була порушена з метою "звести народних депутатів з правильного шляху".

У законі також містяться принципові протиріччя. Так, одна норма визначає, що олігархами громадян визнає РНБО, як це і пропонував президент Володимир Зеленський, а інша — НАЗК (правка Разумкова). По суті, в такому вигляді законопроєкт не зможе працювати.

В "Слузі народу" заявили, що виправити юридичну колізію в законі про олігархів, яка виникла через підтримку несумісних поправок, можна відхиливши одну з них або ж внісши зміни в документ після того, як він вступить в силу.

У той же час представник президента в КСУ, глава робочої групи по законопроєкту про олігархів Федір Веніславський заявив, що Верховна Рада України не буде переголосовувати закон про олігархів через наявні в ньому протиріччя.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua