• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Разумков запевняє, що Рада може ухвалити закон про олігархів без висновків Венеціанської комісії

Верховна Рада може голосувати за законопроєкти, які спрямовані на розгляд Венеціанської комісії, без її висновків. В тому числі, і за законопроєкт № 5599 "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархам)"

Дмитро Разумков
Дмитро Разумков / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив спікер Верховної Ради Дмитро Разумков в ефірі ток-шоу «Свобода слова на ICTV», передає "ДС".

«Я не міг не врахувати пропозицію всіх опозиційних фракцій, тому законопроєкт був відправлений до Венеціанської комісії. Далі хотілось би зрозуміти позицію "Слуги народу", тому що я не зрозумів, чи пропонують колеги почекати, коли ми отримаємо висновок. Тоді краще треба формулювати свою позицію. Якщо ні, то регламент Верховної Ради не забороняє нам розглядати законопроєкт, навіть якщо він перебуває на розгляді у Венеціанській комісії», — сказав спікер.

Разумков упевнений, що висновки Венеціанської комісії доведуть парламентаріям, що вони «все роблять правильно».

Спікер зазначив, що Рада 9-го скликання за останні два роки двічі голосувала за проєкти законів, не маючи висновків Венеціанської комісії — за законопроєкти № 1135-IХ «Про народовладдя через всеукраїнський референдум» і № 1576-IХ «Про внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу щодо вдосконалення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання суб'єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».

Нагадаємо, Верховна Рада на засіданні 1 липня прийняла в першому читанні законопроєкт про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархам). "За" проголосувало 275 депутатів.

Представник президента в Конституційному суді України Федір Веніславський сказав, що президентський законопроєкт №5599 "про олігархів" не несе в собі ніяких загроз.

Міністр юстиції Денис Малюська заявив, що закон про олігархів не порушує нічиїх прав.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua