• USD 29.3
  • EUR 30.6
  • GBP 35.6
Спецпроєкти

Робили таке у Сирії: Росія може депортувати людей з Сіверодонецька, щоб маніпулювати бойовим простором, — британська розвідка

Російські війська за останні 48 годин, ймовірно, відновили свої зусилля щодо наступу на південь від Ізюма з метою заглибитись у Донецьку область та оточити район навколо Сіверодонецька з півночі

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у щоденному зведенні британської розвідки, передає "ДС".

Також повідомляється, що з 14 червня офіційні особи Росії та сепаратистів заявляють, що вони намагаються створити гуманітарні коридори, щоб цивільні особи могли евакуюватись із Сєверодонецька.

"Росія має прецедент, як раніше в кампанії в Україні, так і в Сирії, використання односторонньо оголошених "гуманітарних" коридорів як механізм для маніпулювання простором бойових дій та примусового переміщення населення", — наголошується в заяві.

Варіанти залишити місто обмежені руйнуванням мостів, але запропонований Росією маршрут приведе їх до міста Сватів, углиб окупованої Росією території.

"Якщо мирні жителі, які потрапили в пастку, не приймуть пропозицію вийти через коридор, росіяни, швидше за все, використають це як виправдання, чому вони майже не роблять різниці між ними та будь-якими українськими військовими цілями в цьому районі", — наголошується у зведенні.

Нагадаємо, у Сіверодонецьку тривають бої, за минулу добу росіяни безуспішно намагалися штурмувати за межами міста та завдали авіаударів по сусідніх селищах Сиротине та Борівське.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua