• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Сайти президента України та СБУ піддалися мережевій атаці

В роботі Інтернет-провайдерів, що забезпечують підтримку інтернет-представництв і сайтів президента України, СБУ та інших органів державної влади України, стався аварійний технічний збій у другій половині дня 6 липня

Реклама на dsnews.ua

Причиною збою були атаки, передає "ДС" з посиланням на повідомлення на сайті Держспецзвʼязку.

Зокрема, сталися атака типу DNS Amplification на сервери доменних імен, що забезпечують доступність вебресурсів органів державної влади, та мережева атака, спрямована на порушення сервісу маршрутизації мережевого трафіку.

Як зазначається, саме друга атака спричинила тимчасову недоступність резервних маршрутів та відповідних вебресурсів. 

"Засобами Системи виявлення вразливостей і реагування на кіберінциденти та кібератаки зафіксовано аномальні події на обладнанні системи захищеного доступу державних органів до мережі інтернет. Станом на 21:00 спільними зусиллями фахівців Держспецзв’язку та сервіс-провайдерів організовано роботу через резервні фізичні канали зв’язку та повною мірою забезпечено доступність державних інформаційних ресурсів. За результатами атаки зареєстровано відповідний кіберінцидент, триває розслідування", — йдеться у повідомленні. 

Нагадаємо, 3 липня хакерська група, ймовірно повʼязана з Росією, зламала близько 200 американських компаній в результаті великомасштабної атаки з використанням програм-вимагачів. Охоронна фірма "Huntress Labs" заявила, що підозрює в новій кібератаці російську хакерську групу REvil, яка також стояла за атакою на постачальника мʼяса JBS.

Як писала "ДС", дана кібератака могла торкнутися й тисячі компʼютерів в Німеччині.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua