• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Стефанчук не вважає, що в законі про олігархів є якась колізія

Перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук переконаний, що закон про олігархів не містить поправок, які б суперечили одна одній

Реклама на dsnews.ua

Про це він заявив в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера", передає "ДС".

"Річ у тім, що ніякої колізії немає. І я б почав з того, що будь-яка річ, яка існує в державі, будь-яка організація, яка існує в державі, в першу чергу, мені здається, що має визначатися однією річчю — наскільки вона ефективна для суспільства. А вже якщо люди не хочуть говорити про ефективність тієї чи іншої речі, я думаю, що вони знаходять будь-які механізми затягування, процедури, джеми, використовуючи те чи інше крутійство для того, щоб не досягти тієї мети, які досягаються на той чи інший інститут", — зазначив Стефанчук.

Аргументуючи рішення розглядати законопроєкт про олігархів постатейно, перший віцеспікер навів приклад, що реформаторські закони часто блокують поправочним спамом і таким чином прийняття документа може затягтися до року.

"Чому вирішили, що була врахована та чи інша правка, про яку ми говорили, я сказати не можу, тому ми обов'язково дочекаємося рішення, яке буде зроблено і завершено Апаратом Верховної Ради, і мені здається, що якщо там дійсно вкрадеться така помилка, для цього є абсолютно нормальні варіанти вирішення. Перша: за ініціативою Голови Верховної Ради України усунути ці помилки. Якщо Голова ВР не хоче — у нас є шість місяців для того, щоб ми могли внести будь-які зміни і доповнення до цього закону, оскільки він набуває чинності через шість місяців", — сказав Стефанчук. 

Як писала "ДС", 23 вересня Верховна Рада ухвалила закон про олігархів: законопроєкт №5599 у другому читанні підтримали 279 народних депутатів.

Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що процедура при голосуванні за закон про олігархів була порушена з метою "звести народних депутатів з правильного шляху".

У законі також містяться принципові суперечності. Так, одна норма визначає, що олігархами громадян визнає РНБО, як це і пропонував президент Володимир Зеленський, а інша — що НАЗК (правка Разумкова). По суті, в такому вигляді законопроєкт не зможе працювати.

У "Слузі народу" заявили, що виправити юридичну колізію в законі про олігархів, яка виникла через підтримання несумісних поправок, можна відхиливши одну з них або ж внісши зміни до документа після того, як він набуде чинності.

Водночас представник президента в КСУ, глава робочої групи щодо законопроєкту про олігархів Федір Веніславський заявив, що Верховна Рада України не буде переголосовувати закон про олігархів через наявні в ньому протиріччя.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua