• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Тупицького не пускають до КСУ, який зібрався через "земельне питання" (ВІДЕО)

Відсторонені від посад суддів Конституційного суду Алекснадр Тупицький і Олександр Касмінін намагаються потрапити в будівлю КСУ, де в четвер, 3 червня, розглядають подання про відповідність Основному закону закону про ринок землі

Олександр Тупицький
Олександр Тупицький / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Їх не пускають співробітники Управління держохорони, передає "ДС" з посиланням на Pavlovsky News.

Двері зачинені на замок. Тупицький і Касмінін вимагають, щоб про них доповіли суддям всередині і зараз чекають відповіді біля входу. Тупицький просить акт недопуску на робоче місце.

За словами Тупицького, на даний момент у КСУ є кворум для прийняття рішень.

"Але питання не тільки в кворумі, а в повноцінному складі суду, коли 18 суддів в залі і деяку кількість голосів для прийняття рішень — це одне. І коли мінімальна кількість суддів у залі, а кількість голосів для прийняття рішень така ж", — заявив Тупицький.

Як повідомляла "ДС", 29 грудня 2020 року президент Володимир Зеленський відсторонив від виконання обов'язків судді главу КСУ Олександра Тупицького. 26 лютого 2021 року Зеленський на місяць продовжив відсторонення Тупицького з посади голови КСУ.

27 березня 2021 року Володимира Зеленського скасував указ президента від 14 травня 2013 року про призначення Олександра Тупицького і Олександра Касмініна суддями Конституційного Суду України. Представник президента в КСУ Федір Веніславський заявив, що таке рішення є законним і пов'язано з діями Тупицького, які легалізували анексію Криму.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua