• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

У ЦВК допустили проведення виборів у прифронтовому Донбасі

Реклама на dsnews.ua

Вибори в місцеві органи влади в десяти територіальних громадах Донецької та восьми громадах Луганської областей, проведення яких раніше ЦВК визнала неможливим, можуть бути проведені за певних умов

Про це заявив голова Центральної виборчої комісії Олег діденко, передає "ДС".

"Безпекова ситуація може змінитися і, якщо до початку виборчого процесу чергових місцевих виборів до Комісії надійдуть нові висновки Донецької та Луганської ВЦА щодо можливості проведення перших місцевих виборів у цих 18 громадах або в частині із них, то вибори там можуть відбутися навіть 25 жовтня 2020 року", — зазначив Діденко.

Комісія зазначає, що відповідальність за визначення можливості проведення або непроведення виборів на окремих територіях несуть компетентні органи, які наділені відповідними повноваженнями.

"ЦВК не має ні законодавчих повноважень, ні практичних можливостей перевірити реальний стан справ на цих територіях. Разом з цим, ми зобов’язані забезпечувати реалізацію і захист виборчих прав громадян. Але для цього повинні бути відповідні умови. Безпекові, насамперед… Також ми не маємо жодних підстав ставити під сумнів висновки, які надали обласні військово-цивільні адміністрації", — йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 8 червня ЦВК визначила, в яких громадах Донецької та Луганської областей вибори провести неможливо.

    Реклама на dsnews.ua