• USD 28.3
  • EUR 33
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

У ЦВК досі не знають, як проводити вибори в новостворених районах

Реклама на dsnews.ua

Центральна виборча комісія звернулась до профільного комітету Верховної Ради та Міністерства розвитку громад та територій, щоб розібратись з призначенням перших виборів у районних радах

Про це йдеться у заяві пресслужби ЦВК, передає "ДС".

На думку Центрвиборчкому, на сьогодні залишається певна правова невизначеність щодо призначення перших виборів депутатів районних рад. Міністерство розвитку громад та територій України надало інформацію лише щодо переліку сільських, селищних, міських рад відповідних територіальних громад, але відомостей про перелік районних рад досі немає.

"Отже, слід констатувати, що для призначення перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад та сільських, селищних, міських голів у порядку, визначеному законодавством, у комісії є звернення уповноважених органів – Кабінету міністрів України (з рішеннями про визначення адміністративних центрів територіальних громад та затвердження територій територіальних громад) і Міністерства розвитку громад та територій України (з переліком сільських, селищних, міських рад)", — кажуть у Центрвиборчкомі.

Тому ЦВК звернулася до міністерства і до парламентського комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування щодо надання роз’яснень. Комісія просить визначити, по-перше, який орган уповноважений прийняти офіційне рішення про утворення районних рад. По-друге - який орган уповноважений офіційно звернутися до Центрвиборчкому щодо призначення перших виборів у райрадах.

Комісія також зауважує, що стосовно питання призначення перших виборів депутатів районних рад до неї також звернулися Асоціація міст України та Українська асоціація районних та обласних рад, висловивши при цьому протилежні позиції.

Як повідомляла "ДС", 15 липня Верховна Рада України підтримала проект постанови №3809 про призначення чергових місцевих виборів на 25 жовтня 2020 року.

У Центрвиборчкомі зазначали, що питання щодо правової визначеності адміністративно-територіальної та нормативно-правової основи місцевих виборів залишаються проблемними.

    Реклама на dsnews.ua